Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z miłości do gróni…

Pierwszy egzemplarz nowego istebniańskiego wydawnictwa „Z miłości do gróni: Jubileuszowa księga beskidzkich poetów i pisarzy dla Anny Urbaczki-Bury” trafił do 99-letniej Anny Urbaczki-Bury, która jest zasłużoną osobą dla kultury w Gminie Istebna.

- Emocjonalna i pełna wspomnień - taka była wizyta u Pani Anny Urbaczki-Bury, którą odwiedziliśmy, by wręczyć dedykowaną właśnie jej wyjątkową publikację, wydaną przez Biblioteka Śląska i Stowarzyszenie Trójwieś Razem – pisze Wójt Stanisław Legierski na swoim oficjalnym fanpageu.

Wydawnictwo „Z miłości do gróni: Jubileuszowa księga beskidzkich poetów i pisarzy dla Anny Urbaczki- Bury” mieści w sobie teksty 70 poetów i pisarzy z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Redakcji podjęła się dr Małgorzata Kiereś wraz z Barbarą Juroszek.

- Był to zaszczyt móc odwiedzić panią Annę Urbaczkę – Bury w jej domu. Nieprzypadkowo to właśnie jej osobie dedykowana jest publikacja, bowiem przez ponad 99 lat swego życia pełniła wiele ról: aktorki, pisarki, naczelniczki poczty, kierowniczki Zespołu „Istebna” będąć niegasnącym źródłem opowieści o historii i tradycji naszej ziemi – zauważa Legierski.

Oficjalna promocja książki odbędzie się pod koniec sierpnia.

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: