Obronili mistrzowski tytuł!

Dominacja Trzyńca trwa! Hokeiści spod Jaworowego, czwarty raz z rzędu, sięgnęli po mistrzostwo Czech, pokonując w finale HK Mountfield.

Stalownicy w finałowej serii prowadzili już 3:0, ale kolejne dwa spotkania padły łupem zawodników HK Mountfield. Hokeiści spod Jaworowego postawili kropkę nad i w piątkowe popołudnie. Obrońcy mistrzowskiego tytułu zwyciężyli przed własną publicznością. Wynik otworzył Martin Marinčin – Słowak skierował krążek do bramki w 14. minucie. Goście w trzeciej odsłonie zdołali wyrównać za sprawą Mislava Rosandicia, ale później do głosu ponownie doszli Stalownicy.

Bohaterem gospodarzy okazał się Libor Hudáček, który ponownie wyprowadził Trzyniec na prowadzenie w 57. minucie. Hokeiści HK Mountfield zaryzykowali grą bez bramkarza, a Stalownikom powiodło się dwukrotnie skierować krążek do pustej bramki – 4:1. Hokeiści spod Jaworowego sięgnęli po czwarty tytuł z rzędu, ale po raz pierwszy zdobyli go pod wodzą Zdeňka Motáka (przyp. red. – za wcześniejsze trzy trofea był odpowiedzialny Václav Varaďa). - Nie wiem co powiedzieć. Coś pięknego. Droga, przez którą przebrnęliśmy, nie należała do łatwych. Bywały dni, gdy niewiele nam się układało, ale drużyna pokazała charakter. Czwary tytuł z rzędu, coś wspaniałego - podsumował trener Stalowników.