Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Obrazy zaklęte w sukienkach

Bajeczne pejzaże, motywy roślinne, twarze przewijają się w twórczości Anny Wróbel i Iwony Szymczyk, czyli Ekscentrycznej i Romantycznej. Twórczy duet z Bielska-Białej postanowił być jak najbliżej odbiorców i stworzył wyjątkową kolekcję tkanin, na których naniesione są ich obrazy. Następnie z tkanin uszyto sukienki i szale. Wszystko stworzyło zdumiewający efekt.
Barwna kolekcja została zaprezentowana przez modelki zaproszone na wernisaż w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie. Pokazały się one zaproszonym gościom w dwóch odsłonach. Długie i krótkie sukienki, zwiewne tuniki i ogromne szale zdobyły uznanie. Modelki do prezentacji przygotowali styliści z salonu Mc Hair Fast Styling.
 
Artystki prezentowały podczas wernisażu także biżuterię. Zawieszki, kolczyki i bransoletki zawierały miniaturowe wersje oryginalnych obrazów. - Chciałyśmy, by sztuka towarzyszyła naszym odbiorcom na co dzień. Stąd ta kolekcja. Poza tym jest to odpowiedź na odwieczne pragnienie kobiety, by wyglądać wyjątkowo. Dzięki naszym sukienkom i biżuterii można mieć gwarancję, że tak będzie – podkreślała podczas wernisażu Anna Wróbel, czyli Romantyczna. - To co mają Państwo okazję tutaj oglądać płynie wprost z naszego serca. Inspirujemy się widokami, ludźmi, przyrodą, ale interpretujemy ją na własny sposób – dodała Iwona Szymczyk, ekscentryczna połowa duetu.
 
Wystawa w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie będzie dostępna do połowy października. Można ją oglądać od wtorku do piątku między 9:30 a 16:00 i w soboty między 9:30 a 12:00. 
 
(red)
źródło: ox.pl/mat.pras
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: