Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Obrazy trafiły do Domu Spokojnej Starości

Wczoraj (31.07) w Domu Spokojnej Starości w Cieszynie odbył się wernisaż prac Anny Kańskiej-Górniak.

Anna Kańska-Górniak, jak mówi sama o sobie, jest szczęśliwą seniorką, joginką, malarką i fotografką. Malarstwo amatorskie traktuje, jako Art Terapię. Organizuje wystawy, wernisaże i tematyczne spotkania. Jest również autorką projektu „11 nietuzinkowych postaci Cieszyna”. Ukończyła I oraz II stopień kursu Vedic Art – malarstwa intuicyjnego.

Maluje od 5 lat różnymi technikami. To jak w malarstwie rozwinęła się przez ten czas można zobaczyć odwiedzając Dom Spokojnej Starości przy ul. Mickiewicza w Cieszynie. Jej prace zdobią ściany na parterze. Wczoraj (31.07) odbył się w Domu Spokojnej Starości wernisaż. W wydarzeniu tym oprócz mieszkańców, udział wzięli zaproszeni goście m.in. Wiceburmistrz Cieszyna, Starosta Cieszyński oraz Dyrektor COK. Mieszkańcy bardzo żywo reagowali na obrazy, które pojawiły się na ścianach. Myślę, że to bardzo cenne – mówiła witając przybyłych gości Kazimiera Kawulok – gospodarz tego miejsca.

Anna Kańska-Górniak podziękowała za możliwość wystawienia swoich obrazów właśnie w tym miejscu, a także osobom dzięki którym zaczęła malować i wszystkim tym z którymi współpracuje. Są tutaj zgromadzone obrazy o różnej tematyce. Dlatego, że miałam kilku nauczycieli. Jeden nauczyciel nakazywał mi malowanie takie, a nie inne. Miałam również nauczycieli którzy dawali mi wolną rękę, a wtedy powstawało to co w duszy mi gra – przyznała w rozmowie z OX.PL Anna Kańska-Górniak. W ostatnim czasie artystka fascynuje się techniką pouringu, czyli tworzenia obrazów poprzez rozlewanie farb. Obrazy wykonane tą techniką również można zobaczyć w Domu Spokojnej Starości.

Końcem sierpnia, początkiem września odbędzie się w tym miejscu finisaż wystawy. W planach są również kolejne projekty m.in. malowanie wspólnego obrazu, który ozdobi jedną ze ścian w Domu Spokojnej Starości, a także uruchomienie cyklu spotkań - spotkanie seniorów ze sztuką. Prace Kańskiej-Górniak trafią również do kolejnych Domów Spokojnej Starości.

Podczas wczorajszego spotkania nie tylko można było zobaczyć obrazy, ale także posłuchać poezji. Wiersz na tę okoliczność napisała Irena Suchy.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: