Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O pasterstwie w muzeum

Niecodzienne spotkanie w wiślańskim muzeum. Jutro będzie można tam poznać osoby, które przeszły, wraz z owcami, całym łukiem Karpat.
Piotr Kohut prezentować będzie zdjęcia autorstwa Jóżefa Michałka, który dokumentował cały szlak wołoski. Chodzi o wyprawę, o której pisaliśmy wiosną na naszym portalu zobacz: Przejdą pół Europy z owcami.
 
 
To takie przejście na nowo, w formie multimedialnej, całego szlaku. Będziemy mogli posłuchać jego przygód i jego spotkań z ludźmi. Jego doświadczania przyrody i doświadczania drogi. Bo o to też w tym wszystkim chodziło. – mówi Małgorzata Kiereś dyrektor wiślańskiego muzeum.
 
 
Oprócz wspomnień z wyprawy, odbędzie się również prezentacja albumu poświęconego Karpatom. Zawiera on m.in. fantastyczną mapę Karpat i obraz tego, jak w X czy XI wieku Wołosi wyruszali. Również spora porcja innych artykułów w tej publikacji. – zachęca Kiereś. W publikacji przedstawione zostało również pasterstwo w czasach Habsburgów. Ale część dokumentalistów pokazuje współczesny jego obraz w ramach struktur Unii Europejskiej.
 
Jednym słowem to pokazanie różnorodności i bogactwa pasterstwa na przestrzeni kilkuset lat. Ale z drugiej strony jest też fakt taki, że owca i mleko, i ser pozostają ponad czasowe – kończy Kiereś.
 
O owcach i pasterstwie będziecie się mogli dowiedzieć odwiedzając jutro wiślańskie muzeum. Początek spotkania o godzinie 11.00.
 
JB
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: