Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O czym warto pamiętać, by nie stracić samochodu?

Kradzież samochodu to zjawisko dość powszechne w Polsce. Wiele ofiar kradzieży czterech kółek często nie odzyskuje swojego mienia, zdobytego nie rzadko dzięki wyrzeczeniom, oszczędnościom czy zaciągniętemu kredytowi. Policja przypomina o kilku zasadach, by nie paść ofiarą złodziei.

Mówi się, że nie istnieje w pełni skuteczne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Można jednak skutecznie utrudnić kradzież samochodu. Na pewno pomoże w tym zainstalowany system alarmowy w samochodzie, a także wszelkiego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne czy też zainstalowany wyłącznik zapłonu w miejscu znanym tylko jego właścicielowi. Coraz bardziej popularnym staje się również znakowanie pewnych elementów pojazdu oraz montowanie ukrytych systemów GPS, dzięki którym można szybko zlokalizować skradziony pojazd.

Należy także pamiętać o parkowaniu pojazdu w miejscach dobrze widocznych i często uczęszczanych przez ludzi i nie pozostawiać w samochodzie przedmiotów, które mogą stać się łupem dla złodziei. Podczas postoju pojazdu należy pamiętać o domknięciu szyb w pojeździe. Wiele przypadków kradzieży odnotowuje się również przed własnym domem, kiedy to zajęci otwieraniem bramy pozostawiamy kluczyki w stacyjce. Dobrze jest stosować zasadę ograniczonego zaufania jeśli do samochodu zabieramy osoby obce.  - Pamiętaj! Dokładnie rozważ wszelkie próby zatrzymania Cię przez innych użytkowników drogi np. sygnalizujących usterkę Twojego auta. Może to być próba napadu. Lepiej dojechać do najbliższej, większej stacji benzynowej i tam sprawdzić pojazd. – apelują policjanci.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

29
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-24 10:59:38
pogromca ciemnoty: Po lekturze o polskich katolikach kradnących samochody warto przeczytać jeszcze to: "PiS nie wyśledzi pedofilii w Kościele, bo tworzy z nim układ quasi-mafijny" - Do 2015 roku był w Polsce pozorny podział na Kościół łagiewnicki, bliższy PO, i toruński, związany z PiS. Teraz oba Kościoły połączyły się w jeden - Rydzykowo-Dziwiszowy, który popiera kaczystów w zamian za miliardy złotych płynące rokrocznie z budżetu - mówi pomorska posłanka Lewicy prof. Joanna Senyszyn. - Bardzo cenię braci Sekielskich za filmy o kościelnej pedofilii, bo przerwały zmowę milczenia i otworzyły Polakom oczy na haniebny problem zamiatany pod dywan. Opowieści poszkodowanych są jednak - moim zdaniem - zbyt łagodne, by wstrząsnąć społeczeństwem, jak miało to miejsce w Irlandii. Tam raporty komisji ds. kościelnej pedofilii zawierają opisy wręcz wstrząsające. Do dziś nie mogę uwolnić się od obrazu kilkuletniego chłopca, którego księża przybili do krzyża i jeden go gwałcił, a reszta stała wokół, patrzyła i się onanizowała. U braci Sekielskich narracja jest nie hard, a soft: ksiądz wziął mnie na kolana i włożył rękę w majtki. Pozostają niedomówienia. Poszkodowanym trudno po tylu latach wyraźnie powiedzieć do czego naprawdę doszło. Jeszcze dziś tak bardzo się wstydzą, że o szczegółach nie mówią"
2020-05-24 11:01:46
pogromca ciemnoty: "Porównując zaś oba filmy, większe wrażenie zrobił na mnie "Tylko nie mów nikomu", pewnie dlatego, że był pierwszy. „Zabawa w chowanego” stanowi kontynuację tamtej opowieści. Pokazuje, że Kościół wciąż nie poczuwa się do odpowiedzialności za przestępstwa księży pedofilów, a biskupi nie wyciągnęli żadnych wniosków z pierwszego filmu. W dalszym ciągu nie współpracują z wymiarem sprawiedliwości, z kolei wymiar sprawiedliwości nadal nie jest chętny do ścigania i sądzenia księży pedofilów. Wręcz przeciwnie - widzimy jeszcze większe zblatowanie Kościoła i obecnej władzy i dopóki rządzi PiS, to się nie zmieni.
2020-05-24 11:03:08
pogromca ciemnoty: - Przez kilkadziesiąt lat w Kościele katolickim obowiązywała tajna papieska instrukcja - "Crimen sollicitationis". Nakazywała biskupom chronienie księży pedofilów, niszczenie dowodów ich zbrodni i ukrywanie duchownych przestępców przed wymiarem sprawiedliwości poprzez przenoszenie z parafii do parafii. To była właśnie tytułowa „zabawa w chowanego”. Kiedy na Zachodzie zaczęły się pierwsze postępowania, śledczy zauważyli, że we wszystkich krajach odbywało się to według tego samego wzoru. Doszli więc do wniosku, że musiała istnieć odgórna instrukcja i okazało się, że naprawdę była. Rozesłana do biskupów w latach 60. XX wieku obowiązywała przez cały pontyfikat Wojtyły i została zniesiona dopiero w 2001 roku, dzięki Ratzingerowi.
2020-05-24 11:04:17
pogromca ciemnoty: "Polscy biskupi nadal ją stosują, bo dobrze pamiętają, że ich idol - teraz już święty Jan Paweł II - nakazywał kryć pedofilów. Robią to trochę w ramach czczenia pamięci papieża-Polaka, a głównie ze strachu przed kompromitacją Kościoła i finansową odpowiedzialnością za przestępstwa. Biskupi uparcie twierdzą, że pedofilia w Kościele stanowi margines. A przecież odsetek pedofilów wśród księży jest zdecydowanie wyższy niż w innych zawodach, bo parasol ochronny, który stworzył im Kościół, przyciąga ten typ przestępców. Do pedofilii przyczynia się też celibat. Księża szukają łatwego i dyskretnego sposobu zaspokojenia potrzeb seksualnych, a najprościej jest wykorzystywać bezbronne dzieci."
2020-05-24 11:05:52
pogromca ciemnoty: "Prawicowym politykom Kościół jest potrzebny w kampaniach wyborczych oraz do utrzymywania społeczeństwa w zakłamaniu i posłuszeństwie, które są wygodne i dla Kościoła, i dla władzy. Kościół cieszy się sympatią upolitycznionej prokuratury i odwdzięcza politycznym wsparciem."
2020-05-24 11:07:07
pogromca ciemnoty: "PiS jest całkowicie zblatowany z Kościołem. Politycy tej partii nawet przemawiają z ambon. To układ quasi-mafijny. Aspekt finansowy dotyczy też ukrywania pedofilii w Kościele. Kościół boi się, że będzie musiał płacić ofiarom milionowe zadośćuczynienia i odszkodowania. W USA już niejedna parafia z tego powodu zbankrutowała. Dlatego i kler, i świeccy katolicy wolą rozpatrywać kościelną pedofilię w kategoriach grzechu, a nie przestępstwa."
2020-05-24 11:18:27
tom lem: .....jak widać na dźwięk wypowiedzi senyszyn, ciemniak przeżywa orgazm podczas ekshibicjonizmu ;-))))
2020-05-24 11:22:59
koszor: Ja jestem katolikiem i nie nie chcę pedofilii rozpatrywać tylko w kategoriach grzechu. Każdy, kto ma jakikolwiek związek z pedofilią, powinien w areszcie odpracowywać zadośćuczynienie, bez żadnych wyjątków (także ci, którzy ukrywali przestępców). A sprawę grzechu i sumienia zostawiam Bogu.
2020-05-24 11:25:53
koszor: Inna sprawa, że pogromco, jakoś dziwnie mocno cię ten temat interesuje. Artykuł jest o kradzieży samochodów, a ty całe do południe o pedofilii. Może warto sprawdzić zawartość twojego komputera?
2020-05-24 11:32:56
pogromca ciemnoty: Nie wiem czy zauważyłeś katoliku koszorze, ale komentarze na mszach online są zablokowane. Więc swoje komentarze na temat kurestwa w KK będę umieszczał w artykule piętro wyżej, bez względu na to czego owy artykuł dotyczy.
2020-05-24 11:36:39
tom lem: ... nie dość, że ekshibicjonista to na dodatek zwolennik masochizmu. Dobry adres pod art. sobie znalazłeś ciemniaku.
2020-05-24 11:47:15
pogromca ciemnoty: Księżobojne baranki wróciły z porannej mszy i już sypią minusami.
2020-05-24 11:53:40
politykier: A tymczasem, jak informują „FiM”: Kolejne zarzuty wiszą nad głową byłego prezesa Fundacji „Nie lękajcie się”. Marek L., były prezes fundacji „ Nie lękajcie się”, usłyszał już oskarżenie o oszustwo. Prokuratura Rejonowa Szczecin- Zachód skierowała właśnie do Sądu Rejonowego Szczecin- Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia przeciwko Markowi L. W sprawie o wyłudzenie kwoty 30. tys. zł od podopiecznej kierowanej przez niego fundacji na leczenie rzekomego nowotworu. Za ten czyn Markowi L. Grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. To niejedyne ciemne chmury, jakie zebrały się nad byłym prezesem fundacji, walczącej o prawa ofiar kościelnej pedofilii. Na początku marca br. do Prokuratury Rejonowej Warszawa- Śródmieście wpłynęło zawiadomienie Fundacji „Nie lękajcie się”, dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia oraz niesporządzenia sprawozdań finansowych z działalności. - Marek nie dawał sobie pomóc w prowadzeniu Fundacji i bardzo zaborczo piastował swoje stanowisko – twierdzi w rozmowie z „FiM” jeden z byłych podopiecznych „Nie lękajcie się”.- On sam był ofiarą przemocy seksualnej ze strony księdza i też wymagał pomocy. To nie był dobry pomysł, aby taka osoba kierowała tą instytucją- dodaje nasz rozmówca. Warszawska prokuratura poinformowała, że postępowanie jest na początkowym etapie.
2020-05-24 12:07:13
tom lem: A propos "O czym warto pamiętać, by nie stracić samochodu?" - warto mieć samochód na który cię stać ;-)))
2020-05-24 13:04:36
jasper: Najlepiej samochod oddac beznesmenowi o. Rydzykowi, tak jak to robia bezdomni i nie bedzie „problemu” ze strata :)
2020-05-24 13:10:09
politykier: ... Teraz w modzie rower i hulajnoga, jasper-Q, bierz przykład z lepszych od Ciebie // https://twitter.com/rozathun/status/1121127859374915585 //
2020-05-24 14:12:53
krzysztof.nm: pogromca, to nawet nie baranki ze strzyżenia online, to jeden czy drugi b a r a n z kolekcją baranich kont - to działa tak: daje na przynętę około północy krótki komentarz, idę umyć zęby, wysikać się i pogasić światła, tyle to trwa, wracam i proszę, przy moim poście kilkanaście czerwonych łapek od nocnego kał-boya ㋡
2020-05-24 14:15:01
wyśmienity cwaniaczek: widać po foto "ógóry rze " traktujący ten artykuł przekroczył granice 50+............ wystarczy telefon, wzmacniacz sygnału ,koder i nowe wózki się same zapalają...... nikogo to nie ten tego bo fajne wozy są ubezpieczone na extra warunkach. nich łosie kradną i do puszki z nimi A LEPIEJ OD RAZU ŁAPY UPIERDOLIĆ...............................
2020-05-24 14:18:19
krzysztof.nm: dla przykładu, taki idiotyczny w swej treści post tomlenia "O czym warto pamiętać, by nie stracić samochodu? - warto mieć samochód na który cię stać" - w godzinę ma 10 plusów - nie mam dobrej opinii o inteligencji pisiactwa, ale takiego ewidentnego g l u t a chwalić może jedynie autor albo jego pisiacki kolega z farmy trolli... ㋡
2020-05-24 14:30:06
Antykler Forte: co tu dużo mówić, Polska to kraj katolicki i ewangelizowany ponoć 1000 lat, biskupi od JP II kryją wyświęcanych przez siebie konsekrowanych pedofilów, pyszny kler po pachy umoczony w polityczne łapówkarstwo czci Mamonę i Obłudę - co tu mieć pretensje do niektórych owieczek, że błądzą po parkingach
2020-05-24 14:35:54
wyśmienity cwaniaczek: katolicki ???? może ????????????? ale za rok dwa to kościoła będziesz musiał szukać w ŻYDOWSKIEJ dzielnicy na mokotowie......no i awatar się TWÓJ spełni powiadam ci ...... Yoda MASTER :)
2020-05-24 14:40:05
tom lem: ... krzysio +- , ty nie biadol tyle, lejesz po własnych łapkach i ci tych zielonych hurtowo przybywa, gdy obwieszczasz że umywasz ręce ;-)))
2020-05-24 14:52:36
wyśmienity cwaniaczek: ale jełop ....stary pierdziel ,który myli pojęcia .......załatwić wizytę szybciej ?.........
2020-05-24 19:15:20
tom lem: A propos, jak wolisz by się do ciebie zwracać krzysio+-, czy krzysztofiQ, jedno i drugie ma wiele wspólnego z ilorazem twoich nick'ów ;-))) z inteligencją właściciela niewiele
2020-05-24 19:45:38
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Nie ma znaczenia, czy gwałcicielem jest ksiądz, celebryta czy bandyta. Karać każdego i to dotkliwie. każdy chyba zorientował się też że pogromca ciemnoty, krzysztof.mn, wyśmienity cwaniaczek i Antykler Forte to ta sama zawzięta osoba. Pierwsza seria wpisów i wszystko jasne...
2020-05-24 21:04:23
krzysztof.nm: no proszę, sprawa prosta a ten potrafi wysmażyć knota jak plastikowy chrystus ze świebodzina... i cóż tu się dziwić, że ł o s i e najprostszych rzeczy nie kumają które się wokół nich dzieją w polityce czy gospodarce
2020-05-25 10:39:56
wyśmienity cwaniaczek: jakież było by wasze rozczarowanie gdybyście wiedzieli ,że ja to ja i nie potrzebuję pomocy innych trolii :) a to że myślą podobnie inni i "łapkują" to odzwierciedla słuszność wypowiedzi WYPIERDKI MAMUTA :)
2020-05-26 07:48:19
krzysztof.nm: bingo! ㋡ - w nagrodę więcej szczegółów: tępego ł o s i a odgrywam regularnie pod hasłem 'Pogromca pogromców i cwaniaczków', 'daniel 3ttt', 'donek', 'bronek', 'politykier', 'farorz', 'tom lem', 'tuluza' [ta ostatnia to klępa, nie łoś ㋡ ]
2020-05-26 15:01:23
politykier: Dziękujemy krzysiowi+ za kolejną, piękną kompromitację. Tak Dalej!;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: