Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O Chemii w Starostwie

W środę (09.10.2019) w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Starostwa Powiatowego odbył się „Dzień Chemii 2019”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Oddział Cieszyn, przy wsparciu cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Koła Młodych Chemików w Cieszynie, Starostwa Powiatowego oraz miast: Cieszyn i Czeski Cieszyn.

Dzień Chemii to wydarzenie skierowane do zafascynowanych chemią uczniów szkół średnich. W tym roku, jednym z głównych punktów programu był konkurs „Podchody Chemiczne”, w którym wzięło udział 8 dwuosobowych zespołów ze szkół średnich po obu stronach Olzy. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami, przygotowanymi przez organizatorów wydarzenia a na każdego czekała nagroda. W ramach popularyzowania chemii, jedna z uczennic (członek Koła Młodych Chemików w Cieszynie) wygłosiła również wykład zatytułowany „kolory chemii”.

- Zwycięzcy w konkursie zdobyli 48,5 pkt, co było wynikiem bardzo dobrym. Biorąc pod uwagę fakt, że pytania były tworzone przez przedstawicieli Zakładów Chemicznych. W ramach prac należało popisać się wiedzą zarówno ogólną, teoretyczną, jak i ściśle laboratoryjną. Prace laboratoryjne były wykonywane w szkołach i myślę, że wszystkim należą się zasłużone brawa – wyjaśniała podczas rozdania nagród Teresa Wałga ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, oddziału w Cieszynie.

Po uroczystym rozdaniu nagród, uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać koncertu, przygotowanego przez zespół wokalny z cieszyńskiego LOTE. Dla młodych chemików przygotowano również poczęstunek.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: