Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biuro paszportowe w Cieszynie

W poniedziałek (07.10) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyła się konferencja prasowa. Jan Chrząszcz I Wicewojewoda Śląski potwierdził informację, iż w drugim kwartale 2020 roku w Cieszynie zostanie uruchomione biuro paszportowe.

Już za rok w Cieszynie zostanie uruchomione biuro paszportowe. Jak poinformowano na poniedziałkowej (07.10) konferencji prasowej, w której wziął udział m.in. Stanisław Szwed Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jan Chrząszcz I Wicewojewoda Śląski, biuro zostanie uruchomione na terenie dawnego przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach. Zostanie tam również przeniesiony Wydział Komunikacji.

Wcześniej spotykaliśmy się z panem Starostą, który rzucił pomysł uruchomienia biura paszportowego w Cieszynie. Powiedziałem mu, że to jest dobry pomysł. Po rozmowie z panem Wojewodą Chrząszczem i Wojewodą Wieczorkiem zapadła decyzja. Starostwo da lokal, reszta będzie po stronie Urzędu WojewódzkiegoMyślę, że jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu cieszyńskiego. To także przykład dobrej współpracy między administracją samorządową i rządową. Działamy razem ponad podziałami, skutecznie dla mieszkańców naszego regionu – zwracał uwagę Stanisław Szwed.

Informacja o utworzeniu biura paszportowego jest bardzo ważna, ponieważ dotyczy bardzo dużej liczby mieszkańców. Tylko do końca sierpnia zostało złożonych 5600 wniosków o wydanie dokumentu paszportowego z powiatu cieszyńskiego - powiedział Jan Chrząszcz.

Te starania czyniliśmy od wielu miesięcy. Jest to część całościowego pomysłu Zarządu Powiatu Cieszyńskiego na zorganizowanie obsługi komunikacyjnej w naszym powiecie. Chcemy sprawić, by w nowoczesny sposób na dużej powierzchni obsługiwane były osoby udające się do Wydziału Komunikacyjnego po dowody rejestracyjne, czy też prawo jazdy. Dodatkowo chcemy włączyć tam także wszystkie usługi turystyczne, paszporty, być może powstanie tam docelowo również punkt obsługi  cudzoziemców. Chcemy to wszystko rozwiązać w kilku następnych miesiącach - poinformował  Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

Starosta zwrócił uwagę, iż plusem wspomnianego terenu jest duży parking znajdujący się obok budynku. Zarząd Powiatu planuje również uruchomić linię autobusową, dowożącą pasażerów do nowego Wydziału Komunikacji, przeznaczoną dla osób, które nie posiadają własnych samochodów.

 

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-09 17:51:04
krzysztof.nn: do końca sierpnia 5600 wniosków - biorąc pod uwagę, że to okres urlopowy, do końca roku będzie maks 7000 - czyli nowa b i u r o k r a c j a będzie miała do obsłużenia najwyżej 25 wniosków dziennie - no ale co najmniej 10 krewnych i znajomych Królika będzie tam swe dupcie grzało na etatach, za które to m y zapłacimy - i o to chodzi, i o to chodzi!....
2019-10-09 20:22:58
Burak: Pawilon przy przejściu granicznym w Boguszowicach, czy on jest właściwy jako miejsce i obiekt na ten cel? Wydaje się że nie, dla każdej osoby która dotrze (to słowo jest właściwe) do miasta powiatowego Cieszyn środkami komunikacji masowej. Od centrum Cieszyna jest to bowiem miejsce odległe, trudne w dotarciu na piechotę ze względów topograficznych i urbanistycznych. Pomysł na urząd, jakikolwiek, w tym miejscu, a właściwie poza miastem, to jakaś paranoja. Przypomnę że Miasto/Powiat ma do dyspozycji gmach po Straży Granicznej, który jest jego własnością w przeciwieństwie do tego pawilonu przy Boguszowickim moście, na końcu świata.
2019-10-09 20:40:45
tom lem: Trzeba ratować "inwestora", któremu Starosto oddało teren w Boguszowicach. Starostwo ubije świetny interes;-) za wpływy z dzierżawy terenu, samo wynajmie lokal po SHOPIE AGD. Brawo!!!
2019-10-09 21:43:05
Selma: Komunikacją publiczną łatwiej dojechać do Bielska niż do Boguszowic. Czy to nie jest absurdalne?
2019-10-10 07:10:58
Zenobia55: Starosta zwrócił uwagę, iż plusem wspomnianego terenu jest duży parking znajdujący się obok budynku. Zarząd Powiatu planuje również uruchomić linię autobusową, dowożącą pasażerów do nowego Wydziału Komunikacji, przeznaczoną dla osób, które nie posiadają własnych samochodów.
2019-10-10 07:31:15
krzysztof.nn: akurat wyprowadzanie z centrum miasta biurokratycznych molochów to dobry pomysł, także sposób na odciążenie parkingów z setek stojących na nich całymi dniami aut
2019-10-10 08:30:13
Wiederholec: I fajnie! Lepiej dojechać do Boguszowic niż do Bielska. Kto był w Bielsku po paszport ten wie jak tam dopiero jest ciężko zaparkować.
2019-10-10 08:45:39
rainman: Jak do obslugi paszportow bedzie dedykowana jedna, dwie osoby to tragedii nie bedzie.
2019-10-11 18:33:38
skuter66: krzysztof.nn terapeuta czeka.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: