NURD od rana

W całym kraju od szóstej rano policjanci z drogówki rozpoczęli działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podobnie jak i w innych tego typu akcjach, działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

Mundurowi szczególną uwagę zwracają na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.  - Działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są one ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych” w ruchu drogowym – informuje „drogówka”

W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów. Warto tez podkreślić, że bacznie przyglądają się także temu, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego oraz czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami, sprawnymi i prawidłowo wyposażonymi rowerami. Akcja zakończy się o godz. 22.00.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: PL

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją