31 nowych strażaków-ochotników w powiecie cieszyńskim!

W sobotę (04.08.2018) w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie odbył egzamin, będący końcem kursu podstawowego, dla strażaków-ratowników z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu cieszyńskiego.

Kurs trwał od 16 czerwca 2018 roku i wzięło w nim udział 31 strażaków-ochotników. W trakcie 120 godzin szkolenia, ochotnicy zdobywali wiedzę z zakresu taktyki działań gaśniczych i ratowniczych. W trakcie trwania kursu odbywały się zarówno wykłady, jak i szkolenia praktyczne.

Egzamin, do którego przystąpili strażacy-ochotnicy, składał się z części teoretycznej i praktycznej, w których trzeba było wykazać się wiedzą, zdobytą w trakcie szkolenia. Wszyscy kursanci do egzaminu przystąpili i wszyscy zakończyli go z wynikiem pozytywnym, w związku z czym w powiecie Cieszyńskim, oficjalnie przybyło 31 strażaków-ochotników, którzy mogą brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. - Komisji egzaminacyjnej przewodniczył kpt. Marek Szalbot a zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczył Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie bryg. Damian Legierski. Z dniem zakończenia kursu i zdania egzaminu druhowie będą mogli bezpośrednio brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. – informuje PSP w Cieszynie.

JŚ/ mat.pras..

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją