Bieg św. Dominika w Ustroniu - biegaj i pomagaj

W niedzielę (12.08) w Ustroniu Hermanicach odbędzie się charytatywny Bieg Św. Dominika. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 km – dla najmłodszych entuzjastów biegania przygotowane są specjalne, krótsze odcinki. Dochód z wpisowego będzie przeznaczony na działalność Fundacji Dobrego Pasterza w Ustroniu oraz dla Piotrusia, który zmaga się z rozszczepem kręgosłupa.

- W tym roku połowa środków z wpisowych będzie przeznaczona na Fundację Dobrego Pasterza w Ustroniu (…) drugie 50% z wpisowych idzie prosto do Piotrusia. Piotrek to prawie 6-latek, bardzo uśmiechnięty i pogodny. Piotrek będzie razem z nami 12.08 i będzie Wam medale – poinformowali organizatorzy biegu, na oficjalnej stronie wydarzenia.
Piotrek, na którego leczenie zostanie przeznaczona część środków, zgromadzonych w czasie biegu, zmaga się z rozszczepem kręgosłupa. Uszkodzenie rdzenia kręgowego jest na tyle poważne, że porażenie objęło kończyny dolne, które są bez czucia i bez napięcia. Chłopczyk porusza się na wózku aktywnym. Wadą towarzyszącą jest wodogłowie i pęcherze neurogenny. W związku z brakiem możliwości poruszania nóżkami stwierdzono u niego osteoporozę wtórną, która objawia się występowaniem częstych złamań nóg.
6-latek codziennie jest intensywnie rehabilitowany i pionizowany. Uczy się chodzić w ortezach i przy balkoniku. Największe zapotrzebowanie finansowe, związane z jego rehabilitacją, dotyczy zakupu sprzętu ortopedycznego.
Fundacja Dobrego Pasterza, na którą zostanie przeznaczona druga część środków zgromadzonych w trakcie biegu, działa na terenie Wisły Małej i Ustronia od 2001 roku, a od 2004 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Celem fundacji jest niesienie pomocy osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Realizują swoje cele między innymi przez prowadzenie schronisk dla bezdomnych kobiet i bezdomnych matek z dziećmi oraz udzielanie im szeroko pojętej pomocy.
Bieg rozpocznie się od zapisów oraz weryfikacji uczestników, o godzinie 11:00, 12 sierpnia 2018 roku przy ulicy Wspólnej, przy łąkach Hermanickich, obok Klasztoru oo. Dominikanów w Ustroniu. Zawodnicy wystartują o godzinie 15:00, do pokonania będą mieli dystans 10 km. Około godziny 16:40 rozpocznie się wręczanie pucharów, o 18:00 przewidywane jest zakończenie imprezy.
Bieg jest biegiem charytatywnym, w związku z czym o wysokości wpisowego decyduje sam uczestnik. Minimalna kwota wynosi 50 zł. Całość kwoty uzyskanej z wpisowego będzie przeznaczona na pomoc potrzebującym. W biegu może wziąć udział maksymalnie 150 osób.
Sama trasa biegu i udział w imprezie charytatywnej nie są jednak jedymi atrakcjami, przewidywanymi przez organizatorów. W programie również lody, granita, dmuchacze, czy też biegi dla dzieci – bieg przedszkolaka i bieg szkolniaka.
Więcej na temat wydarzenia i zapisów tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją