Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy wóz bojowy już w Pierśćcu

Początkiem września informowaliśmy, że OSP Cieszyn-Patswiska otrzymała nowy wóz. Okazuje się, że to niejedyna jednostka OSP w powiecie cieszyńskim, dla której wrzesień okazał się szczęśliwy. We wtorek (15.09) średni samochód bojowy zawitał do remizy OSP Pierściec.

Strażacy z OSP w Pierśćciu poinformowali, że we wtorkowy wieczór do jednostki trafi nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ze względu na ograniczenia, druhowie przygotowali uroczyste przyjęcie samochodu w ograniczonym gronie, oficjalne obchody mają się odbyć w dniu Świętego Floriana w 2021 roku. Samochód jednak służbę rozpoczął już dziś.

Pojazd, który trafił do OSP Pierściec to średni samochód bojowy marki Volvo - Na wyposażeniu jest między innymi kamera termowizyjna, szczypce hydrauliczne, czy armatka wodna. Uroczyste przekazanie wozu odbędzie się w późniejszym terminie, jednak od dziś VOLVO parkuje w garażu w OPS Pierściec – poinformowała Gmina Skoczów w mediach społecznościowych.

Koszt zakupu tego samochodu to wydatek 700 tys. zł. Z Urzędu Marszałkowskiego pozyskano dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł., a gmina przeznaczyła na zakup niemal 230 tys. zł. (w budżecie gminy Skoczów na zakup wozu zarezerwowano 300 tys. zł. – różnica 70 tys. zł zostanie przeznaczona na doposażenie samochodu).

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: