Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy Uniwersytet Trzeciego Wieku - tym razem w Brennej

Od nowego roku akademickiego (2021/2022) seniorzy z gminy Brenna będą mogli dołączyć do nowopowstałego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizacja senioralna z Brennej przedstawiła pierwsze zagadnienia, które będą mogli zgłębiać seniorzy.

W wakacje 2021 zarejestrowany został kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku w powiecie cieszyńskim. Organizacja z Brennej startuje od nowego roku akademickiego. Końcem wrześnie odbędzie się spotkanie organizacyjne - W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brennej zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie organizacyjne w dniu 27 września 2021 roku na godz. 17:00, do Strażnicy OSP w Brennej. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brennej prowadzi działalność edukacyjną skierowaną do seniorów, którzy odczuwają potrzebę aktywności umysłowej, intelektualnej, psychicznej i fizycznej – zachęca zarząd organizacji.

Seniorzy, którzy są zainteresowani dołączeniem do UTW w Brennej, proszeni są o wypełnienie deklaracji członkowskiej oraz ankiety dotyczącej zainteresowań (dostępne tutaj). Ankieta ma pomóc dopasować program do zainteresowań słuchaczy. Na początek UTW proponuje następujące sekcje zainteresowań (jednak w zależności od zainteresowań słuchaczy, możliwe są w tym zakresie zmiany):

  • sekcja turystyczna: prowadzenie zajęć turystycznych, wycieczek, podróży studyjnych i wypraw krajoznawczych , Nordic Walking, wycieczek rowerowych i inne,
  • sekcja kulturoznawcza: zagadnienia z dziedziny literatury, historii sztuki, muzyki, filmu, teatru, itp.
  • sekcja ruchu i muzyki: ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia ruchowe przy muzyce, tańce i pląsy,
  • sekcja gier i rozrywek umysłowych: różnego rodzaju gry umysłowe, krzyżówki, szarady, szachy, warcaby, karty i inne,
  • sekcja robótek ręcznych: szydełkowanie, robienie na drutach, haftowanie, itp,
  • sekcja estetyczno - artystyczna: z różnorodnymi formami działań twórczych, rękodzieło np.: bibułkarskto, ozdoby z gliny, ozdoby świąteczne, itp.,
  • inne sekcje wynikające z zainteresowań członków stowarzyszenia (florystyczm, fotograficzna, itp.). Potrzeby można zgłaszać poprzez ankietę zainteresowań.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: