Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy Świat w Strumieniu

W Strumieniu można zwiedzać wystawę kaligrafii jakie wyszły spod pióra paryskiego artysty Aleksandra Greya. Wystawa pt ?Nowy świat? jaką można oglądać w galerii Pod Ratuszem powstała podczas świątecznego pobytu artysty w Polsce.
Artysta, którego matka pochodzi z Polski, a ojciec jest Jugosławianinem w ostatniej chwili zdecydował się na wystawę w galerii. Jego wszystkie prace powstały dwa tygodnie przed wernisażem.
Grey wraz z przyjaciółmi prowadzi w Paryżu niezależne, alternatywne centrum kultury „Dzień i noc kultury”.  W jego głowie rodzą się jednak ciągle nowe pomysły. Oprócz sztuki interesuje się astronomią, fizyką i życiem zgodnym z rytmem wyznaczanym przez naturę. Dwa razy przepłynął Atlantyk, a przez trzy lata mieszkał w baobabie w Gujanie.
 
O swojej sztuce mówi że jest alternatywą dla dużych, przestrzennych form.
 
 


Wystawę „Nowy Świat” Aleksandra Grey’a  można odwiedzać w galerii Pod Ratuszem (Rynek 4) codziennie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Wystarczy zgłosić się do MGOK-u lub sekretariatu Urzędu Miejskiego. Grupy zorganizowane można umawiać pod nr tel. 33 85 70 174
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: