Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Małysz na mecie Dakaru

Adam Małysz spełnił swoje marzenie. Wystartował w rajdzie Dakar i dojechał do mety. Ostatecznie zajął 38. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak może być z siebie zadowolony, przed wyjazdem zapewniał, że jego celem jest uzyskanie mety, nie ważne w jakim czasie.

Wczoraj (15 stycznia 2012r.) w stolicy Peru – Limie zakończył się 34. Rajd Dakar. Tegoroczny rajd był bardzo wymagający. Trudna trasa, klimat – na to narzekali zawodnicy. I to było też powodem tego, że tylko połowa załóg z 472, które wystartowały w Mar Del Plata w Argentynie dojechało do mety. 

W sumie linię mety przekroczyło 97 spośród 188 motocyklistów, 11 z 33 kierowców quadów, 78 z 174 załóg samochodowych (w tym załoga Adam Małysz – Rafał Marton) i 60 z 77 ciężarówek. Wszyscy mieli do pokonania prawie 9 tys. km. trudnej terenowo trasy Dakaru.

Adam Małysz wraz ze swoim pilotem uzyskali dobry, jak na debiutancki zespół wynik. Uplasowali się na 38. miejscu w klasyfikacji generalnej. Jak mówił Adam Małysz jeszcze przed rajdem, jego celem było znalezienie się na mecie w ogóle.  – Mam taki plan i takie założenie, aby przejechać tą trasę rajdu, aby dotrzeć na metę. Póki co debiutuję, wiec nastawiam się na to aby dojechać, choć to też spore wyzwanie – mówił Małysz.

Rajdzie Dakar Adam Małysz wystartował w barwach RMF Caroline Team samochodem Mitsubishi Pajero.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: