Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy sprzęt dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Oddziały chirurgiczny i geriatryczny oraz na blok operacyjny Szpitala Śląskiego wzbogaciły się o nowy sprzęt o łącznej wartości 18 tys. złotych, który przekazała Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Na oddział chirurgii ogólnej trafił aparat do podciśnieniowej terapii leczenia ran INFO V.A.C. - To zaawansowane urządzenie pozwala dwukrotnie szybciej doprowadzić do zagojenia rany, a dodatkowo obniża koszty leczenia o jedną trzecią - mówi dr n. med. Stanisław Mikołajczyk Ordynator oddziału chirurgii ogólnej. Aparat stosowany jest w przypadku m.in. trudno gojących się ran pourazowych, zainfekowanych czy w leczeniu stopy cukrzycowej.

Oddział geriatryczny został obdarowany Polarisem 2 z sondą do laseroterapii i Sonarisem M – sterownikiem do ultradźwięków wraz z głowicą - Jesteśmy wdzięczni hojnemu darczyńcy. Oba sprzęty znakomicie uzupełnią fizykoterapię naszych pacjentów – mówi dr n. med. Marcin Pecold – Ordynator Oddziału geriatrycznego.

Natomiast, sprzęt do przeprowadzania operacji urologicznych, resektoskop i optykę otrzymał blok operacyjny Szpitala Śląskiego.

 

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-04 12:06:20
as355: Bardzo cieszą takie nowinki ,,,,ale ile będzie się czekać w kolejce do tych wspaniałych urządzeń ,i czy jest personel do tego przygotowany ,bo leczenie w Cieszyńskim (szpitalu ) nie ma za bardzo pozytywnych komentarzy .<br />
2015-08-04 17:17:50
planeta: A ile trafia kasy za wojsko każdego miesiąca?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: