Apel burmistrza- zamelduj się!

Zameldowanie się w danym miejscu zamieszkania jest czynnością niezwykle prostą, a przynoszącą korzyść obu stronom- mieszkańcom, jak i gminie.- Meldujcie się!- apeluje Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Obecnie meldunek nie wymaga od nas poświęcenia aż tak sporej ilości czasu. -Już nie musicie najpierw wymeldowywać się w jednym urzędzie, aby w drugim móc się zameldować. Przy zameldowaniu nie będziecie podawali informacji o wykształceniu, czy obowiązku wojskowym. Nie będzie również obowiązku przedkładania książeczki wojskowej. Wszystkie te czynności wykonamy w tym samym urzędzie, w którym będziemy dokonywać meldunku. - mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Aby się zameldować wystarczy wypełnić wniosek meldunkowy i złożyć go w Urzędzie Gminy. Wymagany jest także dowód osobisty i dokument zaświadczający o tytule prawnym do lokalu. -Ponadto od 1 marca 2015 roku w przypadku zmiany miejsca zameldowania nie ma obowiązku wymiany dowodu osobistego. - dodaje Burmistrz

Zameldowanie  niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno dla meldujących się mieszkańców, jak i społeczności i zarządu gminy. - Meldując się na terenie gminy Wasz głos będzie słyszalny i będzie się liczył, a podatki które będziecie płacili zostaną przeznaczone na rozwój gminnej infrastruktury. Każdy grosz w gminnym budżecie to lepsza droga, nowy chodnik, lepsze oświetlenie ulicy na której mieszkacie. Chcemy, by żyło Wam się coraz lepiej, a dystans pomiędzy wsią i miastem był coraz mniejszy. - apeluje Anna Grygierek.

 

To nie pierwszy włodarz, który z takim apelem zwrócił się do mieszkańców. Czytajcie także: Meldujcie się w Gminie Zebrzydowice

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-04 11:08:54
pino214: Tak meldujcie się a ja wam zaraz rachunek za wywóz śmieci wystawie wyższy. Tak meldujcie się cieszy się burmistrz Strumienia
2015-08-04 11:20:34
kokoteczek: A niby dlaczego ten rachunek wyzszy?kazdy musi placic za smieci bo kazdy czlowiek je produkuje czy jest zqmeldowany tu czy tam a nie byc zameldowanym to troche dziwne zycie robia tak jedynie ludzie ktozy sa bynajmniej patologiczni...takze komentarz powyzej bardzo glupi.
2015-08-04 11:59:03
as355: Do ,,kokoteczek ,,Nie taki głupi ten komentarz ,,bo jak myślisz ???? z nieba spadają w przydrożnych rowach worki ze śmieciami .Bo taki (wczasowicz ) mający domek ,lub go wynajmuje śmieci do miasta nie zabiera ,,,tylko wywala gdzie popadnie ,A potem dzieci ze szkół zbierają te wakacyjne pozostałości .Z drugiej zaś strony powracające rodziny z wygnania zarobkowego ,to dodatkowe śmieci w domu gdzie była zameldowana jedna babcia ,wiec grosz do grosza ,,.
2015-08-04 14:33:14
pino214: do \" kokoteczek \" jak masz w domu zameldowane 2 osoby to płacisz za dwie a mieszka 5 to i tak ci śmieci wywiozą a tak jak będziesz meldował pozostałych to zabulisz za 5, proste chodzi o ściągalność kasy a w Polsce już nie ma obowiązku meldunkowego
2015-08-04 18:06:16
kotexy: Aha, czyli chodzi tylko o to, żeby kogoś okantować, tak? Wyrzucać za 5, a płacić za 2? Brawo. Obywatelska postawa.
2015-08-04 20:40:23
syroma: Śmieci z domków campingowych to mniejszy problem. Lepiej jak podrzuci kilka worków przy zbiórce, niż do lasu. Gorzej z szambem. Mam \"przyjemność\" mieć przy domu kilka takich przybytków. Każdy jeden ma normalną łazienkę a nigdy w życiu nie widziałam szambiarki przy żadnym. Za to słyszę kiedy wodę w kiblu splukuja bo w potoku nieopodal właśnie pwtedy niewiadomo skąd tryska \"źródło\". A straż miejska w ustroniu z uporem maniaka gnębi zameldowanych, czy aby mamy rachunek za wywóz szamba, natomiast setki domków wypuszcza wodospady wprost do potoków i nie ma problemu.
2015-08-05 07:28:43
jodelka: Do syroma. Jeśli chodzi o śmieci po \"wczasowiczach\" to my mieszkańcy Wisły, Ustronia i Brennej płacimy w naszym haraczu za ich brak kultury-mamy najwyższe opłaty za śmieci, bo ktoś musi posprzątać wzdłuż Wisły i Brennicy po hanysach, co żarcie umieją w bagażnikach z Auchanów itp. poprzywozić, ale jak już zeżrą i wypiją to zostawią śmieci nad wodą, albo wrzucą Ci na podjazd! I jeszcze nasrają-chyba zamontuję kamerę-to Wam puszczę filmik na You Tube.
2015-08-12 00:14:24
kokoteczek: Popieram syroma...Ale to czy to tylko i wylacznie chodzi zeby sie meldowac o to zeby ktos placil za smieci no nie badzcie smieszni ze apel jest po to bo smieci...niech kazdy placi uczciwie za siebie i juz mo a to ze u nas w kraju sie buli slono za kazda puerdole i bardzo zlotowka na obywatela do niego nie wraca o yoze nasza ojczyzna to zlodziejski kraj to juz druga sprawa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją