Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowy Rok, nowe przepisy - niższa składka ubezpieczeniowa

Od 1 stycznia 2019 roku przedsiębiorcy, którzy uzyskują najniższe dochody, będą mogli opłacać niższe składni na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne. Ich wysokość jest uzależniona od wysokości uzyskanych przychodów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował już wartość współczynnika, który jest wymogiem ustalenia najniższych składek.

Współczynnik, który został ustalony przez ZUS, wynosi 0,5083. W 2019 roku niższe składki będą mogły być opłacane przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą i które spełniły odpowiednie warunki. Te warunku to: nieuzyskania w 2018 roku przychodu wyższego, niż 63000 złotych – średni miesięczny przychód nie mógł więc przekraczać kwoty 5250 złotych.
Do końca 2018 roku podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne, które musieli uiszczać przedsiębiorcy, była równa dla wszystkich. Zamiany, które rozpoczynają się wraz z 2019 rokiem, mają na celu ułatwienie najmniejszym przedsiębiorcom utrzymania się na rynku. Osoby, które wykazały najniższy przychód, będą więc mogły skorzystać z ulg.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: