Nowy plac zabaw w Cieszynie oficjalnie otwarty
Najwięcej punktów spośród propozycji do budżetu obywatelskiego 2016 uzyskało zadanie „Plac zabaw – zabawa przy szóstce”. W piątek (16.09) plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieszynie został oficjalnie oddany do użytku. Inicjatorzy tego zadania wnioskowali o blisko 50 tys. zł. Ojców sukcesu jest bardzo dużo i dobrze. Są to wszystkie te osoby, które oddały głos na ten projekt. Bardzo się cieszymy, że nam się udało. Widać, że dzieci się zadowolone, a to one są najważniejsze – mówił witając obecnych na placu zabaw gości i dzieci dyrektor szkoły Grzegorz Konieczny.
W oficjalnym otwarciu placu zabaw uczestniczył również Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Kasztura, pomysłodawca Paweł Czerkowski, przedstawiciele Klubu Bawialnia, OSP z Pastwisk, harcerze z drużyny „Czarne stopy” oraz rodzice. Takich miejsc jak to potrzeba więcej. Cieszę się, że ta dzielnica miasta ma nowe miejsce gdzie dzieci i młodzież mogą się spotykać. Życzę dobrej zabawy – mówił włodarz.
Głos zabrał również Krzysztof Kasztura. Bardzo się cieszę, że powstał ten plac zabaw, że mamy tutaj kolejny fajny obiekt. Cieszę się również, że pomysł na budżet obywatelski w Cieszynie się sprawdza – podkreślał Kasztura.
Pomysłodawca Paweł Czerkowski dziękował za tak duże zaangażowanie wszystkim mieszkańcom dzielnicy Pastwiska Kalembice. Gdyby nie ich zaangażowanie nie byłoby tego miejsca i nie stalibyśmy tutaj. Jak zaznaczył Czerkowski, plac zabaw był nie tylko jego pomysłem, ale również klubu dla mam i dzieci Bawialnia, któremu także serdecznie dziękował.
Oficjalne otwarcie placu zabaw to jednak nie tylko przemowy i podziękowania. Ponieważ to dzieci były najważniejszymi gośćmi, przygotowano dla nich wiele atrakcji i niespodzianek m.in. pokaz tresury, zumby, czy malowanie twarzy. Dorośli mogli z kolei poznać nową propozycję Pawła Czerkowskiego do Budżetu Obywatelskiego 2017 pod hasłem „Zielona klasa na szóstkę”. Zielona klasa na szóstkę to miejsce dla naszych dzieci gdzie będą mogły swobodnie się uczyć, a także bawić. Na projekt składa się ścieżka edukacyjna, wiata wyposażona w ławki i stoliki gdzie dzieci będą mogły się uczyć np. przyrody, palenisko z ławkami gdzie będzie można organizować np. szkolne imprezy, tablice dydaktyczne itd. – wyliczał Czerkowski, wskazując również na wiele korzyści z posiadania takiego miejsca przy szkole i przedszkolu.
Czy projekt znów odniesie taki sukces, jak plac zabaw? Dowiemy się na początku przyszłego roku. Listy projektów przewidzianych do głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości do 4 listopada 2016 roku. Mieszkańcy będą mogli głosować na projekty od 5 do 30 grudnia.
MSZ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.