Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy Komendant Policji w Strumieniu

Wczoraj (15.02.2024) w strumieńskim ratuszu dokonała się zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu.

Dotychczas na tym stanowisku pełnił służbę aspirant sztabowy Leszek Krzywda.

- W związku z przejściem na emeryturę serdecznie dziękujemy mu za oddaną służbę oraz zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa naszej społeczności – komentują strumieńskie władze. 

Nowym Komendantem Komisariatu Policji w Strumieniu został komisarz Adam Łosiński, który do tej pory pełnił funkcję Zastępcy Komendanta.

- Jego bogate doświadczenie oraz znajomość lokalnych potrzeb i wyzwań z pewnością umocni nasze wysiłki na rzecz bezpieczeństwa. Życzymy mu powodzenia na nowym stanowisku!  - zauważają strumieńscy włodarze.

Dodatkowo, szeregi policjantów w Komisariacie zasilił aspirant sztabowy Jakub Sokoliński, który objął stanowisko Zastępcy Komendanta. 

W uroczystości wzięli udział m.in. Anna Grygierek - Burmistrz Strumienia, Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Arkadiusz Bloch.

Kom. Adam Łosiński, służbę rozpoczął w 2005 roku w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Dwa lata później, w 2007 roku, został przeniesiony do Komisariatu Policji w Zebrzydowicach, gdzie przez kolejne dwa lata pełnił służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym. Od 2009 roku był policjantem cieszyńskiej drogówki. W związku z wzorowym wypełnianiem powierzonych obowiązków, w 2011 roku awansował – został śledczym Wydziału Kryminalnego w KPP Cieszynie, gdzie przez blisko dekadę pełnił służbę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym i w Zespole do walki z Przestępczością Narkotykową. W 2019 roku, w związku z posiadanym dużym doświadczeniem zawodowym, został czasowo przeniesiony do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie pełnił obowiązki specjalisty, a następnie do Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą cieszyńskiej komendy. W związku z nabytymi umiejętnościami i szeroką wiedzą ogólną stał się ekspertem w swojej dziedzinie, dzięki czemu Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mianował go kierownikiem Referatu Dochodzeniowo-Śledczego. Jest specjalistą w zakresie pracy dochodzeniowo-śledczej, ruchu drogowego oraz prewencji. Podkom. Adam Łosiński ukończył wiele kursów i szkoleń specjalistycznych. Nowy Komendant Komisariatu Policji w Strumieniu posiada wykształcenie wyższe- jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. W 2023 został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu: Pisaliśmy: Strumień Skoczów zmiany na stanowiskach kierowniczych

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: