Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Noworoczne rekolekcje dla maturzystek i studentek (zapowiedź)

W Zabrzegu koło Czechowic-Dziedzic siostry elżbietanki cieszyńskie zapraszają na trzydniowe rekolekcje (2-4 stycznia 2015 r.) dla maturzystek i młodzieży żeńskiej powyżej 18. roku życia. Z kolei w Trzebini koło Żywca na rekolekcje z rozeznaniem powołania zapraszają siostry karmelitanki misjonarki. Spotkanie ?Zaparkuj i bądź gotowa do drogi? w dniach od 2 do 4 stycznia przyszłego roku poprowadzi ks. Grzegorz Piekiełko

Cieszyńskie siostry elżbietanki należą do III Zakonu św. Franciszka. Część z nich mieszka w Zabrzegu. Od ponad 20 lat rekolekcje dla dziewcząt odbywają się tutaj co najmniej pięć razy w roku. W programie jest czas na modlitwę, Eucharystię, sakrament pokuty, spotkanie z franciszkaninem, kręgi biblijne, świadectwa młodych czy spotkania tematyczne.

Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Misjonarek jest wspólnotą zakonną założoną przez hiszpańskiego karmelitę bosego, bł. Franciszka Palau y Quer. W Polsce siostry mieszkają od 25 lat. Ich pierwszy dom znajduje się w Trzebini, w Beskidzie Żywieckim. Obecnie karmelitanki misjonarki żyją też we wspólnotach w Krakowie i Zabrzu.

(mat.pras.)

 

źródło: diecezja.bielsko.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: