Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowoczesny sprzęt do gastronomii – na co postawić?

Sukces lokalu gastronomicznego przede wszystkim zależny jest od tego, czy zadba się o solidne podstawy. Wybór odpowiednich urządzeń i maszyn ma ogromny wpływ na jakość serwowanych dań, a zarazem bezpieczeństwo pracowników i klientów. Zakup profesjonalnego wyposażenia to inwestycja, która ma szansę szybko się zwrócić.  Dobrze przygotowana kuchnia czy zaplecze umożliwia dynamiczną pracę i rozwój lokalu. Właśnie planujesz założyć działalność albo tchnąć nieco życia w prowadzony już biznes? Dowiedz się, dlaczego powinieneś zdecydować się na nowoczesny sprzęt do gastronomii i czym warto kierować się przy wyborze!

Czym wyróżnia się profesjonalny sprzęt do gastronomii?

Profesjonalny sprzęt do gastronomii pod wieloma względami jest dostosowany do intensywnej eksploatacji. Wykonuje się go z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysokie/niskie temperatury, wilgoć itp. Przy tym może pracować przez wiele godzin dziennie, praktycznie bez przerwy, bez ryzyka awarii. 

Ważną cechą sprzętu gastronomicznego jest też jego wielkość/pojemność. Z pomocą takich urządzeń da się przygotowywać duże ilości jedzenia na raz. Dzięki temu kuchnia może działać szybciej, a w lokalu obsługiwana jest większa liczba klientów. Dla przykładu, taborety gazowe pozwalają gotować w ogromnych garnkach.

Sprzęt przeznaczony do użytku komercyjnego jest również tak zaprojektowany, by był maksymalnie wydajny i ekonomiczny. Maszyny zużywają optymalną ilość prądu/wody/gazu, przez co są stosunkowo tanie w utrzymaniu. 

Gdzie kupić wyposażenie do lokalu gastronomicznego?

Wyposażenie do lokal gastronomicznego najlepiej kupić od producenta, który specjalizuje się w wytwarzaniu takich urządzeń. W ofercie powinny znajdować się nie tylko podstawowe sprzęty grzewcze i chłodnicze, ale też dedykowane modele, takie jak np. piece cukiernicze.

Wybierając producenta warto też zwrócić uwagę na to, czy zapewnia wsparcie serwisowe. Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów błyskawicznie uzyska się pomoc w zakresie napraw czy prac konserwacyjnych. Taka możliwość minimalizuje ryzyko przestojów w kuchni i pozwala błyskawicznie uporać się z awarią czy innymi kłopotami.

Jedną z najlepszych ofert na rynku ma firma GastroProdukt. W rozbudowanym katalogu dostępne są sprzęty dedykowane do różnych lokali gastronomicznych, m.in. restauracji, stołówek, cukierni, kawiarni, pizzerii czy kebabów. Wiele z nich z powodzeniem sprawdzi się także w firmach cateringowych czy innych przedsiębiorstwach związanych z obróbką/produkcją żywności.

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: