Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowiutka droga w Skoczowie

W Skoczowie na realizację tej inwestycji mieszkańcy czekali od lat 90. W końcu po półrocznym remoncie oddano do użytku początkiem grudnia ulicę Górny Bór przebiegającą pod drogą ekspresową S1 w Skoczowie.

–Zakończyła się przebudowa liczącego 700 metrów odcinka ulicy Górny Bór w Skoczowie - od tunelu pod drogą ekspresową S-1 do granicy miasta. Prace trwały od lipca do pierwszych dni grudnia tego roku. Koszt inwestycji wyniósł  prawie 2,4 mln zł – informuje Ryszard Stelmaszczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

Mieszkańcy oficjalnie od 4 grudnia mogą jeździć po zupełnie nowej nawierzchni. Wybudowano też chodnik po jednej stronie drogi, dwukierunkową ścieżkę rowerową po drugiej, wykonano również nowe oświetlenie.

Ciszę się, że udało się wyremontować tę drogę. To jest inwestycja „z duża brodą”, która była planowana jeszcze w latach 90. minionego wieku – podkreślał Jerzy Malik, członek zarządu Starostwa Powiatowego, były burmistrz Skoczowa.


Osoby, które nadzorowały prace remontowe oraz przedstawiciel wykonawcy podkreślali, że nie była to łatwa inwestycja. Udało ją się w terminie zrealizować dzięki dobrej współpracy.


Dobrze dogadywaliśmy się z wykonawcą, ze Starostwem Powiatowym, Wydziałem Inwestycji i Rozwoju skoczowskiego UM i Miejskiego Zarządu Dróg. Nie było problemów z uzgodnieniami. Dobrze układała się także współpraca z firmami mającymi siedziby przy drodze oraz mieszkańcami znajdujących się tam domów – oceniał Mariusz Komraus, inspektor nadzoru.

Krzysztof Dzierżawa, kierownik budowy zwracał uwagę, że przebudowa była wykonywana bez wyłączenia drogi z użytkowania. - To było spore utrudnienie, które spowalniało wykonywanie prac - komentował.

Przebudowa 700 metrowego odcinka ul. Górny Bór, której koszt wyliczony został na prawie 2,4 mln zł, dofinansowana została z budżetu państwa w ramach wieloletniego programu pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój”. Wkład własny do inwestycji, zgodnie z podpisanym porozumieniem, sfinansowany został  w równych częściach przez gminę Skoczów i Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: