Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe władze Policji w Cieszynie

W czwartek (6 czerwca) w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się uroczystość powołania na stanowisko nowego komendanta oraz jego pierwszego zastępcy.

Komendant Wojewódzki Policji insp. dr Tomasz Michułka powołał na stanowisko Komendanta Powiatowej Policji w Cieszynie powołał mł.insp. Arkadiusza Blocha na jego zastępcę wyznaczono nadkom. Przemysławowi Żuratowi.

Obejmujący najważniejsze stanowisko w cieszyńskim garnizonie Policji mł. insp. Arkadiusz Bloch urodził się w lipcu 1971 roku. Jest absolwentem nie tylko Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie zdobył szlify oficera Polskiej Policji. Swoje wykształcenie uzupełniał będąc słuchaczem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskał dyplom magistra prawa oraz ukończył kierunek związany z administracją publiczną i zarządzaniem. W 2012 roku Pan Komendant został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

W uroczystości, uczestniczyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych – Starosta Cieszyński Pani Janina Żagan, II Zastępca Burmistrz Miasta Cieszyna Pan Przemysław Major oraz Zastępca Prokuratora Rejonowego w Cieszynie Pan Piotr Grosiki, a także kadra kierownicza cieszyńskiej komendy oraz policjanci.

Mł. insp. Arkadiusz Bloch pełni służbę w Policji od 1992 roku. Rozpoczął ją jako policjant kompanii patrolowo-interwencyjnej wodzisławskiej komendy, gdzie po dwóch latach podjął wyzwanie pełnienia służby w wydziale kryminalnym. Pięć lat później w 1999 roku rozpoczął służbę w cieszyńskim garnizonie Policji. W 2000 roku awansował na stanowisko detektywa Wydziału Kryminalnego, a po czterech latach służby w Wydziale Kryminalnym na stanowisko specjalisty. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie najpierw na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach w 2007 roku, a na przestrzeni kolejnych 10 lat – Zastępcy Komendanta Komisariatów w Skoczowie i Strumieniu. W 2020 roku obecny dziś z nami Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jacek Stelmach, ówczesny Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie, biorąc pod uwagę ogromne doświadczenie i nienaganną służbę awansował go na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. 8 marca 2021 roku Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach w uznaniu za wzorową służbę i pełne zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa powołał mł. insp. Arkadiusza Blocha na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie, czyniąc go odpowiedzialnym za nadzór nad pionem kryminalnym. Od 26 lutego mł. insp. Arkadiusz Bloch pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie. Z dniem 6 czerwca 2024 roku został powołany na to stanowisko.

Nadkom. Przemysław Żurat, któremu powierzono pełnienie obowiązków na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie, służbę w policyjnym mundurze rozpoczął w 2004 roku, w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Następnie kontynuował służbę w zespole patrolowym Komisariatu Policji w Strumieniu, skąd w 2007 roku został przeniesiony do cieszyńskiej komendy, do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Służbę w tym wydziale zakończył w 2017 roku na stanowisku eksperta, zdobywając w tym czasie ogromne doświadczenie oraz, po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji Szczytnie, stopień oficera młodszego policji. W 2017 roku, w związku z posiadanym doświadczeniem, awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Rok później został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W 2022 roku szef policjantów z Bielska-Białej powierzył mu stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach –Dziedzicach, gdzie pełnił służbę do 30 stycznia 2023 roku. Wówczas to wrócił do cieszyńskiego garnizonu, gdzie objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. Nadkom. Przemysław Żurat na stanowiskach kierowniczych z sukcesem prowadził i nadzorował wiele złożonych i bardzo poważnych spraw kryminalnych. Jako naczelnik wydziału kryminalnego bezpośrednio nadzorował sprawę, w której zgromadził materiał dowodowy w sprawie zabójstwa z roku 2008, dzięki któremu sprawca został ustalony, zatrzymany i skazany prawomocnym wyrokiem Sądu. Powołany dziś na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie nadkom. Przemysław Żurat był również kierownikiem grupy ds. procesowych powołanej przez Komendanta Głównego Policji do sprawy aktu terroru związanego z wybuchem bloku w stanie deweloperskim na osiedlu „Sarni Stok” w Bielsku-Białej. Finalnie doprowadził do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego zdarzenia i skazania go za popełnione przestępstwo. Nadzorował także bezpośrednio czynności wykrywcze w kilku innych postępowaniach o zabójstwa na terenie Bielska-Białej, w tym między innymi w głośnej sprawie zaginięcia i zabójstwa mieszkanki Buczkowic oraz sprawie zabójstwa kobiety w ciąży- sprawcy tych brutalnych przestępstw zostali zatrzymani i osądzeni.

red./mat.pras,

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

23
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-06 22:11:19
krzysztof.nnn: O jaka słodka ta herbatka się zrobiła.
2024-06-06 22:46:13
scoti333: Piękna uroczystość ---- Ale Przemysław Major? To ten sam, który oznaczył Straż Graniczną, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz premiera komentarzem: “niczym nie różnicie się od nazistów. Niczym!”. Teraz się wiata i składa gratulację policjantom. Tak to wygląda ----- bez dalszego komentarza......
2024-06-07 04:16:09
Vito: Pań Sikorski szuka mordercy polskiego żołnierza, który zginął broniąc polskiej granicy. Ja bym mu tylko podpowiedział że wspolodpowiedzialni za śmierć tego człowieka są wszyscy ci co przez ostatnie 3lata pluli na Polska Straż Graniczna i wojsko.
2024-06-07 06:49:35
Artur_z_bažin: Pan Sikorski szuka mordercy polskiego żołnierza - ja bym mu podpowiedział, że odpowiedzialni za nią są ci co przez 8 lat doprowadzili polskie wojsko i służby specjalne do stanu kompletnego rozkładu i paraliżu. Duda, Kaczyński, Szydło, Macierewicz z Misiewiczem, Morawiecki, Błaszczak, Zieliński, Kamiński. To kilka pierwszych z góry listy nazwisk. Mur "nie do przejścia" za ciężkie miliardy, pierwszoliniowa jednostka pancerna, i polski żołnierz zza tego muru dźgany nożem na kiju. Gdyby to się przydarzyło na żołnierzowi innej armii cały świat razem z nami patrzyłby na nią z politowaniem. Zgroza pomyśleć co by się mogło dziać w przypadku prawdziwej wojny. Macierewicz zaczął od czystek na stanowiskach dowodzenia, dewastacji struktur, awansował ekspresowo na generałów zające co chętnie nad nim i jego partnerem parasol nosiły. Wczesniej rozmontował polski kontrwywiad. W uzbrojeniu podobna padaczka. Propagandowa para poszła w pospolite ruszenie terytorialsów, które miało być zbrojnym ramieniem partii na wypadek przegranych wyborów. No i mamy to co mamy. Nie tylko tego jednego żołnierza szkoda. Szkoda też Polski, naszych zmarnowanych setek miliardów złotych, szkoda budowanej mozolnie od 1990 polskiej armii i służb.
2024-06-07 06:50:11
Artur_z_bažin: Zresztą w policji wszystko podobnie się działo i podobną glebę ta formacja zaliczyła pod rządami PiS. Zieliński, Kamiński, nazwiska w księdze hańby tej formacji trwale zapisane. Konfetti z helikoptera, helikopterem w linię energetyczną itp. Zgroza.
2024-06-07 07:21:48
sierżant_Niemyty_Wycior: Niech w końcu kupią terytorialsom od Maciaszczyka buty i hurtem ich na granicę z Białorusią. Tam się wykażą dzielnością i wyszkoleniem.
2024-06-07 07:43:34
oxjas1: Ciekawy kandydat PiS do PE to Obajtek. Pomieszkuje u czlowieka powiazanego z Orbanem- przyjacielem Putina, ktory chce rozwalic UE. Co chce pan Obajtek w tej Uni robic na rzecz Polski ? Splacac przysluge Putinowi?
2024-06-07 07:45:48
oxjas1: Nie zglasza sie na komisje sejmowe piszac, zeby nie przeszkadzac mu w kampanii wyborczej. Pisal, ze prowadzi rozmowy biznesowe, udziela kilkugodzinnych wywiadow czyli to nie przeszkadza mu w prowadzeniu kampanii wyborczej?
2024-06-07 07:49:57
oxjas1: Jezeli ktos dzialal uczciwie, to czego ma sie bac ?” mowil Mateusz Morawiecki, "Jak [ktoś] postępuje uczciwie, nie popełnia przestępstw, nie ma się czego obawiać" - zapewnial Jacek Sasin , "Uczciwi nie mają się czego bać" - obiecywal Zbigniew Ziobro, "Bać się mają bandyci, a nie uczciwi ludzie" - deklarowal Zbigniew Ziobro , „uczciwi ludzie nie mają się czego bać” gwarantowal Jaroslaw Kaczynski - to kim jest Obajtek - tchorzem czy bandyta, a moze jednym i drugim ? Rozumiem, ze swoi wybiora swojego na wzor i podobienstwo.
2024-06-07 08:01:14
oxjas1: Drugim ciekawym kandytatem PiS do PE jest pan Kurski. Jacek Kurski powiedzial kiedys, ze „ciemny lud wszystko kupi“. Jaroslaw Kurski brat Jacka Kurskiego w swojej ksiazce napisal, ze ich dwaj wujkowie w czasie II wojny swiatowej sluzyli w Wermachcie. Co na to zwolennicy PiS ? Dalej bedziecie glosowac na Kurskiego Jacka i nie bedzie wam to przeszkadzac ?
2024-06-07 08:40:29
sierżant_Niemyty_Wycior: Kosiniak do wymiany, Tam trzeba twardego faceta co w trybie natychmiastowym posprząta PiS-owski gnój jakim jest polska armia zawalona. Kogoś kto wywali na zbity pysk tych wszystkich przydupasów co ich Duda Macierewicz Błaszczak na stanowiska dowódcze awansowali za lojalność i dupolizanie. 8 lat gnojenia polskiego wojska, sprzątanie trzeba zacząć natychmiast. Na razie Ukraińcy bronią nas przez nawałą ruską i tysiącami przy tym giną, najwyższy czas by Polacy sami zabrali się do roboty. WOT w pi^zdu rozkurzyć, to w błoto wyrzucone miliardy dla widzimisię ruskiego agenta.
2024-06-07 09:08:40
sierżant_Niemyty_Wycior: Zdzisław S., generał policji w stanie spoczynku, został skazany za ujawnienie znanej polityk PiS informacji o tym, kogo z jej ugrupowania policja podejrzewała o korupcję. Policyjne materiały w sprawie podejrzeń o łapownictwo w środowisku PiS zostały w ekspresowym tempie zniszczone. Policję też trzeba do spągu dezynfekować.
2024-06-07 09:15:45
gocha72: Gdy powstawał mur na granicy z Białorusią to z niego szydzili. Najpierw śmiali się że nigdy nie powstanie potem gdy szybko powstał to robili wszystko by go obrzydzić i zohydzić. Nazywali mordercami i zwyrodnialcami Polskich żołnierzy strzegących polskiej granicy. Biegali przy murze z siatkami, kocami, niszczyli zasieki. Nakręcili naprędko film paszkwil propagandowy z którego fajnopolactwo ze łzami w oczach wychodziło z kin. Propaganda antypolska w polskojęzycznych mediach szalała. Po przejęciu władzy zmienili narrację o 180 stopni i mówią że mur jest potrzebny ale w skryciu dalej robilią to samo. Aresztowali żołnierzy którzy ostrzegawczo użyli broni przed atakującymi nachodźcami. Bo strzały naraziły migrantów chcących siłowo nielegalnie przekroczyć granicę Polski. Żołnierze robili zrzutkę na prawników dla aresztowanych kolegów. Wczoraj zmarł żołnierz strzegący nas wszystkich, raniony nożem przez "inżyniera" migranta. Cześć i chwała Bohaterom!
2024-06-07 09:51:57
kwiatek70: Bo teraz w Warszawie na wiejskiej są to faryzeusze przemalowani, przefarbowane lisy oraz dawna ub. Francja miała linię Maginota a Niemcy Wał Atlantycki. Mołotow też miał swoją. A dzisiaj Tusk z Kosiniakiem ... wała z was / nas robią
2024-06-07 10:40:17
oxjas1: kwiatuszku, to dla ciebie - „ Jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, Kazimierz Kujda, został powołany przez Mateusza Morawieckiego na członka rady nadzorczej państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Kujda został prawomocnie uznany za kłamcę lustracyjnego; współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa w PRL. To ci sadze bardzo pasuje. A jest ich wielu w szeregach PiS. Chocby prokurator Piotrowicz, ktory dzisiaj tworzy w Polsce nowe prawo, Wojciech Jasiński, Krzysztof Czabański, Andrzej Kryże, ktory skazywal w stanie wojennym a byl ministrem w rzadzie Kaczynskiego. Zbigniew Wasserman - PRL-owski prokurator od lat 70-tych, Andrzej Aumiller, Karol Karski -aparatczyk wladz centralnych socjalistycznego ZSP, Stanisław Kostrzewski , Maciej Łopiński , Jan Pietrzak to kolejny PZPR-owiec przyklejony do PiS. Chichot historii ?!
2024-06-07 11:00:59
kwiatek70: Nie interesuje mnie polityka od UB nie interesuje mnie co gadają w AfD, CDU, SPD co gadają w PO, SLD. Pragnę wspomnieć, że troll oxjakiś tam ze 1... zapomniał przelogować się i pisze ciągle pod kilkoma nickami pitoli niestety ciągle to samo. Medycyna w tym przypadku jest bezradna. Wypad stąd, w Tworkach twoje miejsce !
2024-06-07 11:18:52
oxjas1: kwiatuszku, nie wiem czy kon Kaliguli bedac senatorem nie przejawial wiekszej inteligencji od ciebie :). Mam tylko jeden nick i pod nim sie podpisuje. Czy ci sie podoba czy nie. Twoje sugestie sa klamliwe, ale rozumiem, ze po spowiedzi bedziesz dalej klamac.
2024-06-07 11:56:36
św. Patryk.: kwiaciulu od ciebie z daleka Schmidtem cuchnie
2024-06-07 12:16:52
kwiatek70: Uderz w stół, a nożyce się odezwą ! pizzą się nie udław przy łapkach, ciecz ub
2024-06-07 16:21:09
oxjas1: Kolejny raz PiS robi polityke na smierci. Tym razem na smierci zolnierza na granicy bialoruskiej. Nawyku PiS do tanca na grobach juz raz doswiadczylismy.
2024-06-07 17:57:49
krzysztof.nnn: To banda cmentarnych hien.
2024-06-07 19:21:22
Gif: @ Przypominajka dla wyborców, cyników , obłudasów etc.., którzy szczuli na polskich żołnierzy, nazywając ich śmieciami i mordercami .. 2021 r. - słowa które szeroko cytowane były w białoruskich reżimowych mediach: „KUR** !!!!!!!!!! Ku**aaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest ku**a „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!! I rząd, który zezwala na śmierć kobiet, zamiast na ich ratunek ???? Wszyscy wiecie co się wydarzyło i co się dzieje dookoła !!!!!!” . K. szatan
2024-06-07 21:25:57
oxjas1: Gif, zapomniales juz jak za PiS i Blaszczaka ruskie rakiety lataly po kraju i zabily dwoch Polakow?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: