Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ekologicznie i darmowo

Bezpłatna linia śródmiejska uruchomiona zostanie 1 lipca w Cieszynie. W czwartek testowano autobus elektryczny, który ma jeździć tą trasą.

 

Bezpłatna linia śródmiejska uruchomiona zostanie 1 lipca w Cieszynie. W czwartek testowano autobus elektryczny, który ma jeździć tą trasą.

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna powiedziała, że wprowadzenie tego rozwiązania ma sprawić, iż w mieście będzie mniej aut. – To są takie działania, które mają zniechęcić tych, którzy ewentualnie chcieliby wjechać samochodem do centrum miasta. Chcemy ich zachęcić, by korzystali z komunikacji publicznej – powiedziała.

Burmistrz dodała, że na trasie będą kursowały dwa autobusy elektryczne. Przystanki zostały już ustawione. – Dzięki tej linii dojazd do samego Rynku czy teatru będzie łatwiejszy – napisała burmistrz w mediach społecznościowych.

Na razie Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie oraz Miejski Zarząd Dróg nie podali trasy i godziny odjazdów.

Bezpłatna komunikacja miejsca działa m.in. w Pszczynie i Sandomierzu. Władze tych miast chcą, aby mieszkańcy ograniczali przejazdy własnymi autami.

W Zielonej Górze bezpłatnie z komunikacji miejskiej mają studenci, bo samorząd chce zachęcić młodych ludzi do kształcenia w tym mieście.

(ach)   

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-06 19:06:39
one: Żołnierze broniący Polski przed agresją ze strony Rosji skuci kajdankami. Obudźcie się ludzie w Niedzielę.
2024-06-06 19:55:16
"tom": ... to jest hit!!! -"Na razie Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie oraz Miejski Zarząd Dróg nie podali trasy i godziny odjazdów" ale Szanowna Gosposia już wie iż w mieście będzie mniej aut. Ciekawe jakim cudem(?) chyba tylko wprowadzeniem zakazu ruchu z wyjątkiem oczywiście dla wybranych. Może by tak ograniczyć możliwość wyjazdu z centrum, dla wszystkich mieszkańców śródmieścia, zalecić spacery na peryferie miasta, zwłaszcza radnym i urzędnikom miejskim ;-)
2024-06-06 20:12:17
Artur_z_bažin: Albo Moskwa z nimi, albo Bruksela z nami. Idziemy na wybory.
2024-06-06 20:40:44
tustella: Arturze _ i sto kont: ty ni mosz wyboru tobie tylko psychiatryk pozostał
2024-06-07 03:42:41
Vito: A esbeckie emerytury obcięli oni z Moskwy czy my z Brukseli? Bo głównie o to kwiczysz tu od pięciu lat.
2024-06-07 05:42:43
RysiekK22: docelowo , bus na rynek powinien jeździć najkrótszą trasą tzn ul.matejki i przesmykiem między kościołem SW.Trojcy a klasztorem. powinna to być część trasy północ-południe do drogi s52 , biegnącej obok dworca po wiadukcie zbudowanym nad rzeką i ul.Liburnia
2024-06-07 07:30:21
kwiatek70: Ubecja ma przywrócone emerytury to najważniejsze ! Ile jeszcze musi stać się nieszczęść, żeby Polacy zrozumieli, że nie trendy droga. Chaos i nic więcej. Bezczynność decyzyjna. Brak decyzji o CPK, atomie i innych inwestycjach. Spada konkurencyjność przemysłu. U naszych drzwi puka drożyzna, inflacja, bezrobocie - W Cieszynie , w Polsce, to są oni
2024-06-07 07:46:07
PółCieszyna: Na takie PIERDOŁY marnują pieniądze! A zadłużanie miasta rośnie żenada
2024-06-07 08:52:37
św. Patryk.: kwiaciulu ciesz się że ci przywrócili i nie podskakuj bo wasz czas się definitywnie skończył, a jeszcze możesz w pierdlu wylądować jak się tobie dokładnie przyjrzą
2024-06-07 09:31:06
kwiatek70: UBecja to oszuści specjaliści od wszelakiej manipulacji na portalach , to specjaliści od numerów dla piesków od praw wyborczych dla małolatów. Nigdy na nich nie zagłosuję ! Trzeba wreszcie zmienić ordynację wyborczą na podobną do brytyjskiej, żeby pogonić tych nieudaczników do cyrku a wybrać normalnych ludzi. Trzeba sie przeciwstawić gdy ich młodzi lewicowy aktywiści domagają się karania polskich żołnierzy za ich podejście do nielegalnych emigrantów. Lewica i POmioty usilnie chcą przekazać wszystkie kompetencje do Brukseli i Berlina a polską konstytucję wysłać na śmietnik historii. Oszuści bolszewicy dawne sb - oni zawsze nienawidzili swoich ojczyzn. A jak historia pokazuje wszystko na chwilę: Pamiętasz człowieku "Pieniędzy nie ma i nie będzie "
2024-06-07 11:55:49
św. Patryk.: biedaku od ciebie z daleka Schmidtem cuchnie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: