Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowa płyta Aleksa Maja nagrana w Targowej

- Moim życiowym mottem jest samorozwój i eksperyment. To był jeden z eksperymentów – mówi nam Aleks Maj (dla znajomych Sasza), mieszkający w Cieszynie białoruski gitarzysta, który wydał właśnie płytę zatytułowaną „Guitar meditations with wide closed eyes”.

Białorusin Aleks Maj mieszka w Cieszynie, gdzie studiował edukację muzyczną na Uniwersytet Śląskim. Współpracuje z muzykami ze środowisk jazzowych, eksperymentalnych i etnicznych. Jak przyznaje, zawsze interesowała go muzyka ludowa, jazz i rockowa ekspresja.

Te inspiracje wyraźnie słychać na najnowszej płycie Aleksa Maja „Guitar meditations with wide closed eyes”. To zapis jego solowego koncertu, który miał miejsce 14 marca 2012 w nieistniejącej już dziś kultowej Piwnicy Stary Targ.

www.myspace.com/aleks.maj

- To jest płyta koncertowa, zapis klimatu tego wydarzenia ze wszystkimi szumami i głosami publiczności. Ale na tym właśnie polega urok tej płyty – tłumaczy Aleks Maj. - To faktycznie jest medytacja, siedząc na scenie wpadam w pewien rodzaj specjalnego transu – mówi białoruski muzyk. Jego efektem jest powstały na tym koncercie utwór „Stary Targ”, który na dobre zagościł w repertuarze artysty.

To nie pierwsza płyta w dorobku muzyka. Na swoim koncie ma między innymi wydanie płyty „Sinusoida” (z projektem „Tutaj”) i solowej „Folklandii”. Regularnie występuje w różnych projektach artystycznych, niedawno z Marią Pomianowską podczas koncertów „Chopin na 5 kontynentach”.

- Muzyka to jest całe moje życie. To jest to czym żyje, co uwielbiam. To styl życia. Muzyków dziele na dwie kategorię: Tych, którzy traktują muzykę jako zawód i Tych, co żyją muzyką. Ja należę do tej drugiej kategorii – mówi nam Aleks Maj.

Dla czytelników portalu OX.pl mamy dwa egzemplarze płyty Aleksa Maja „Guitar meditations with wide closed eyes” z autografem autora. Jak ją zdobyć? Wystarczy w komentarzach pod tą wiadomością przekonać nas, że powinna trafić właśnie do Was. Na Wasze wpisy czekamy do 24 sierpnia (piątek) do godziny 18:00.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: