Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Syrena wyje, pożaru nie ma

Strażacy Ochotnicy ze Skoczowa mają nie lada problem. Od paru dni jak mówią ''straszy'' ich własna syrena strażacka, która włącza się samoistnie, bez potrzeby.

 

Kiedy wyje syrena każdy strażak ochotnik rzuca wszystko i biegnie do remizy, bo jej odgłos - to głos o pomoc. Jednak strażacy-ochotnicy ze Skoczowa swojej syreny mają już dość. Zupełnie nie chce ona z nimi współpracować. – Chyba coś nabroiliśmy, że ta syrena nas tak straszy. Włącza się samoistnie – mówi Roman Kohut, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie. I zamiast do pożaru wzywa strażaków, ot tak sobie...Do takich alarmów w Skoczowie doszło już trzy razy. – Trzykrotnie strażacy przybiegli do akcji, na którą nie wyruszyliśmy, bo nic się nie stało... A wezwanie było kaprysem naszej syreny... Wszystkie alarmy były na szczęście za dnia – dodaje Roman Kohut. 

Prócz odgłosu syreny strażacy na swoje telefony komórkowe dostają też sms-y, informujące o akcji.Jednak nowej technologii nie zawsze wierzą – Ten system czasem może szwankować, więc standardowo na odgłos syreny strażacy się zbierają. Śmiejemy się, że ta nasza syrena chce zadbać o kondycję fizyczną strażaków – dodaje naczelnik z uśmiechem. 

Strażacy codziennie sprawdzają, dlaczego syrena szwankuje. Zwykle o akacji alarmują dwie syreny, ale tylko jedna włącza się bez potrzeby. Ratownicy martwią się też, że skutek może być odwrotny i kiedy trzeba będzie ich powiadomić o pożarze, czy innej katastrofie, syreny nie będą się odzywać. Sama instalacja ma też już swoje lata i może dlatego wzywa nie do pożaru, a wymiany syreny...  – Sami próbujemy dojść do tego co mogło się stać, bo wyje tylko jedna z dwóch syren. Niebawem ma też dotrzeć do nas specjalista, który zna się na tego typu sprawach. Mamy nadzieję, że to pomoże – kwituje Roman Kohut. 

 

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: