Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowa fura dla skoczowskiego komisariatu

Nowy oznakowany radiowóz trafił do Komisariatu Policji w Skoczowie. To najnowocześniejszy typ radiowozu z fluorescencyjnym oznakowaniem.- Wczoraj przed siedzibą komisariatu odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu, w którym udział wzięli wicestarosta powiatu cieszyńskiego Janina Żagan, burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa Rajmund Dedio, zastępca burmistrza Skoczowa Andrzej Bubnicki, sekretarz gminy Magdalena Fober, komendant powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach, zastępca komendanta powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Arkadiusz Bloch i komendant Komisariatu Policji w Skoczowie nadkomisarz Przemysław Żurat - informuje gmina Skoczów

Nowy samochód to hybrydowy Suzuki S-Cross. Będzie służył w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Skoczów, ale też gminy Brenna i Dębowiec.

Zakup samochodu został sfinansowany z budżetu gminy Skoczów, powiatu cieszyńskiego (po 25 tys. zł), WFOŚiGW i budżetu Policji. W sumie na dwa pojazdy (kolejny ma pojawić się za kilka tygodni) gmina Skoczów przeznaczyła 75 tys. zł – dodała gmina Skoczów.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-27 12:36:07
Edward_Sanetra: W Skoczowie przy ul. Ptasiej, vis a vis cmentarza żydowskiego, rośnie kilka bardzo starych, monumentalnych i w bardzo dobrym stanie dębów. Obwód około 5-6 metrów, wiek szacuję na minimum 300 lat. Na terenie tegoż cmentarza olbrzymi kasztanowiec, równie stary, do tego nieco młodsze ale też okazałe lipy. Dęby i kasztanowiec to bez wątpienia okazy pomnikowe, podobnych trudno szukać w powiecie. Zapytałem w skoczowskim Wydziale (...) Środowiska o te drzewa - nie są pomnikami przyrody pani powiedziała, ale jak chcę to mogę sam napisać wniosek itd. Życzliwie dodała, żebym się jednak zbytnio nie cieszył na zapas bo radni mogą uznać, że nie ma środków na opiekę nad tymi drzewami. Dokładnie tak - takie słowa usłyszałem w gmaszysku które ratusz za ciężkie miliony wyremontował, umieścił tam Centrum Edukacji Ekologicznej i parę wydziałów w tym ten niby od środowiska, na lekko licząc kilkanaście etatów regularnie pieniądze tam są. Na drzewa - niekoniecznie. Dzwoniłem w tej sprawie do burmistrza, chciałem z nim na ten temat dwa słowa zamienić - od pani sekretarki (?) dowidziałem się, że p. Sitko "nie preferuje rozmów telefonicznych" i że mogę się zapisać na którąś audiencję wtorkową u niego. Ja nie preferuję audiencji u żyjących z moich podatków, więc wyjaśniłem pani o co chodzi i poprosiłem o przekazanie tematu panu burmistrzowi. Odzewu nie było, ale też się nie spodziewałem. Dobrze, że gmina Skoczów ma pieniądze na auto dla policjantów. Gorzej, że zabrakło na tradycyjne dni Skoczowa w czerwcu - a może to tylko taka przedwyborcza kombinacja była, nie wiem. Natomiast bardzo niedobrze, że skoczowski ratusz, w szczególności wydział zajmujący się środowiskiem, tak beztrosko podchodzi do tematu. Apeluję do radnych skoczowskich: zajmijcie się tą sprawą zanim "wydział środowiska" wyda zgodę na wycięcie tych drzew bo komuś będą przeszkadzały żołędzie i kasztany z nich spadające. Panu burmistrzowi Sitko polecam przy okazji i zachęcam do małej wycieczki na ul. Ptasią, w mieście do którego kiedyś przyjechał i z pewnością jeszcze nie zdążył poznać.
2023-09-27 15:24:52
MILANELLO: Edward_Sanetra:akurat przeznaczenie środków na radiowóz,karetkę czy wóz strażacki oceniam pozytywnie (nawet kosztem imprezy typu dni Skoczowa,nikomu to niepotrzebne?) Ale jeśli chodzi o drzewa i ogólnie środowisko to jak najbardziej należy włodarzy cisnąć i to jest bezdyskusyjne!
2023-09-28 08:22:23
paulus601(dawny paulus60): A co to w ogóle jest fura? Policjanci otrzymali wóz konny?
2023-09-28 08:24:05
paulus601(dawny paulus60): Tytułem uzupełnienia: "Fura, nazywana też furmanką lub wozem konnym – tradycyjny kołowy pojazd zaprzęgowy używany głównie w rolnictwie do przewożenia płodów rolnych."
2023-09-28 09:47:33
Ar--Ai: i jaka "policja"??... tej nie ma już od 8 lat
2023-09-28 11:56:34
: Edwardzie w pełni zgadzam się z Twoją troską o drzewa. Jednak co bardzo smutne, w Polsce od 8 lat tendencja do wycinania drzew ( w szczególności w lasach) przybrała przerażającą skalę. Wycina się drzewa przede wszystkim w celach komercyjnych a nie jak próbowali i nadal próbują nas przekonywać rządzący w celu ochrony drzewostanu. Paplanie o tym, że w Polsce wzrasta lesistość jest marną próbą usprawiedliwienia przez rządzących swych karygodnych działań w tym zakresie. Posadzenie nawet kilkudziesięciu milionów sadzonek (jeśli się przyjmą będą cennymi drzewami dopiero za kilkadziesiąt lat) nie rozwiązuje problemu demolowania i grabienia drzewostanu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: