Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jesienny sezon z Tropicielami Przyrody

Wtorkowe (26.09) słoneczne i cieple przedpołudnie przywitało młodych przyrodników na jednym z Ustrońskich szlaków. Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie, pod nadzorem Oli Juroszek i Kasi Dec wybrali się na szlak spacerowy. Poprowadził ich, przekazując w interesujący sposób mnóstwo wiedzy przyrodniczej Jan Machała - Instruktor Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa PTTK.

- Wycieczkę rozpoczęliśmy od przystanku Ustroń – Zawodzie. Poszliśmy szlakiem czerwonym. Najpierw podziwialiśmy potężne obiekty uzdrowiska Równica. Następnie zeszliśmy do źródełka żelazistego poznając jego historię. Po wejściu w kompleks leśny, który jest objęty formą ochrony przyrody – Natura 2000, mogliśmy poznawać ciekawy drzewostan oraz roślinność występującą na tym etapie pory roku. Młodzi przyrodnicy poznawali gatunki drzew oraz takie rośliny leśne, jak niecierpek gruczołowaty, szałwię lepką czy bodziszek leśny. Nie zabrakło też kilku miejsc z popularną hubą rosnącą na chorych drzewach. Dalej zeszliśmy do kolejnego uroczyska, gdzie znajduje się źródełko Karola. Tam też w czasie przerwy najbardziej zainteresowani wzięli udział w konkursie przyrodniczym rozpoznając wcześniej poznane miejsca i okazy przyrodnicze – relacjonuje Machała.

Wyniki konkursu: 1. Anielka Czakon, 2. Kajetan Pindór, 3. Julia Jarosz i Kuba Krogulewski.

Uczestnicy otrzymali materiały promocyjne dotyczące regionu, a zwyciężczyni dodatkowo dyplom Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Ślaski”. Wycieczkę i konkurs prowadził Jan Machała - Instruktor Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa PTTK. Ta wycieczka oraz kolejne planowane jesienią, zwieńczą zdobycie kolejnych odznak Tropiciel Przyrody i Siedmiomilowe Buty. - Chętnych do zdobywania takich odznak zapraszamy do cieszyńskiego Oddziału PTTK w celu nabycia książeczek – zachęca Machała.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: