Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aneta i Tomasz Żwakowie z nagrodą Ostoja Pokoju

To szczególne małżeństwo, które potrafi się dzielić własnym domem i miłością z tymi, którzy na co dzień są bezbronni, a tej miłości szczególnie potrzebują.

Parafia Ewangelicko-Augsburska ze Skoczowa poinformowała o szczególnym wyróżnieniu, jakie przypadło małżeństwu z Łączki. - W niedzielę 24.09.2023 r. w kościele ewangelicko-augsburskim w Bytomiu-Miechowicach miała miejsce uroczysta gala wręczenia Nagród Ostoi Pokoju imienia Matki Ewy, połączona z koncertem. Nagroda przyznawana jest przez przedstawicieli Samorządu Województwa Opolskiego, Gminy Bytom, Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu-Miechowicach. Tym razem statuetki wręczał Prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz – poinformowała parafia.

I z dumą pośpieszyła z wieścią, kto ze skoczowskiej parafii znalazł się pośród laureatów. - Tegorocznymi laureatami w kategorii indywidualnej zostali państwo Aneta i Tomasz Żwakowie - nasi parafianie z Łączki, zaś w kategorii zbiorowej Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusa w Bytomiu – dodała społeczność parafii.

Państwo Żwak zostali uhonorowani za wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz rodzicielstwa zastępczego. Od 17 lat współpracują z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie. Przez ich dom przewinęło się czternaścioro dzieci. Obecnie wychowują szóstkę dzieci, które wymagają szczególnej opieki. Codziennie oddają dzieciom swoje serce, miłość oraz poświęcenie.

Dołączając do wszystkich ciepłych życzeń i słów podziękowań przekazanych w Miechowicach, życzymy całej rodzinie Żwaków dużo sił, wytrwałości oraz łaski i błogosławieństwa Bożego – czytamy w komunikacie parafii.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: