Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Noga z gazu - laserem w kierowców

Piękna pogoda i dobra widoczność na drogach sprzyja temu, by wcisnąć ''gaz do dechy'' w swoich pojazdach. By ostudzić te zapały i by wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości policjanci w całym województwie śląskim prowadzą akcje ''Prędkość''.

Jak twierdzą mundurowi, nadmierna prędkość jest  główną przyczyną wielu niebezpiecznych i tragicznych zdarzeń drogowych. Akcja całej  śląskiej policji rozpoczęła  się o 6.00. Policjanci z drogówki wykorzystują w jej  trakcie  wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

Mundurowi sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolują ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. - Policjanci ruchu drogowego zostali dodatkowo wyposażeni w nowe urządzenie do pomiaru prędkości. Mowa o laserowym mierniku, który uskutecznił walkę policjantów z piratami drogowymi, którzy nadmiernie przekraczają dozwoloną prędkość jazdy – informuje rzecznik prasowy śląskiej Policji.

Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewożą dzieci.

Zakończenie akcji „Prędkość” zaplanowano na 22.00

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: