Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

No To Kaplica coraz bliżej...

Już 18 grudnia (sobota) w Skoczowie odbędzie się III Bieg Ekumeniczny NoToKaplica. Bieg główny wystartuje w samo południe. Organizatory zachęcają do zapisywania się.

W pierwszej edycji skoczowskiego biegu ekumenicznego “NoToKaplica” wzięło udział ponad 200 osób. Druga edycja również cieszyła się podobnym zainteresowaniem. W zeszłym roku biegu ze względu na pandemię nie udało się zorganizować. W tym roku organizatorzy są dobrej myśli i mają nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Mamy nadzieję, że bieg się odbędzie. Czekamy z niecierpliwością na uczestników. 18 grudnia widzimy się przed kościołem ewangelickim w Skoczowie- zaprasza do udziału w biegu Jan Szczypka koordynator “NoToKaplica”. 

Bieg główny (8 km) wystartuje o godz. 12:00 to bieg otwarty dla osób dorosłych - kobiet i mężczyzn - w wieku 18 lat i starszych. Trasa będzie przebiegała na terenie Wzgórza Kaplicówka, przez las aż do Wilamowic – zwraca uwagę Szczypka. Podobnie, jak w latach poprzednich nie zabraknie również kategorii rodzinnej (2,5 km) oraz Nordic Walking (6,5 km).  

Cały czas można się zapisywać. Organizatorzy zachęcają by zrobić to wcześniej przez internet (Tutaj), ale można również w dniu wydarzenia.  

Celem biegu jest nie tylko promocja Gminy Skoczów, popularyzacja wzgórza Kaplicówka, integracja różnych środowisk społecznych, czy popularyzacja zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku, ale także pomoc. Bieg co roku ma wymiar charytatywny. W tej edycji zebrane pieniądze trafią do małego Franka z Skoczowa na jego rehabilitację. Franek cierpi na dystrofię mięśniową oraz obniżone napięcie mięśniowe ( Franciszek Mendroch ). 

Zobacz relację filmową z pierwszej edycji “NoToKaplica” - "No To Kaplica" - I skoczowski Bieg Ekumeniczny 

 

MSZ 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-30 16:17:32
: jakoś tak to działa, że im bardziej kościół się wpycha w życie ludzi, tym mniej ludzi w kościele - albo na odwrót, ale związek jest ewidentny - pora na ekumeniczne spacery, picie piwa, wykopki, palenie śmieciami, bzykanie sąsiadek i co tam komu do ekumenicznej głowy przyjdzie
2021-11-30 18:10:23
Wazon: Gdzie Masz bzykanie ekumeniczne sąsiadek?
2021-11-30 18:34:44
: no właśnie ekumenicznego jeszcze nie ma, a takie zwykłe to jest wszędzie i od zawsze
2021-11-30 19:48:07
b.w.: Jasio, Krzysio , Antykler .... i sto innych tutaj niców ! Bieg ma cel charytatywny ! psycholu ociemniały z nienawiści
2021-11-30 23:06:01
elap: Ale to z angielskiego "no to kaplica" czyli "nie do kaplicy" i wszystko jasne:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: