Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Wykonawca rezygnuje z przebudowy stadionu miejskiego

Firma, którą wyłonił cieszyński Ratusz do przeprowadzenia modernizacji stadionu miejskiego przy al. Jana Łyska w Cieszynie, zrezygnowała z podjęcia się powierzonego jej zadania.

Uzasadnienie decyzji wykonawcy przytacza w mediach społecznościowych burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. - Po dokonaniu ponownej analizy rentowności przedsięwzięcia (w związku z rezygnacją podwykonawców, na których pracach zamierzałam się oprzeć przy realizacji inwestycji oraz wzrostem kursu euro, w której to walucie zakupuję istotną część materiałów, jakie miałyby być użyte w ramach realizacji umowy, a także niekontrolowanym i nieprzewidywalnym wzrostem cen materiałów budowlanych i surowców przy rocznym okresie wykonania robót) jestem zmuszona podjąć decyzję o niepodpisaniu umowy na wykonanie zadania - poinformowało przedsiębiorstwo z Dąbrowy Górniczej.

Urząd Miejski w Cieszynie, wobec decyzji wykonawcy, będzie musiał zorganizować kolejny przetarg. - Mam świadomość, jak wielu mieszkańców czeka na tę inwestycję. Sytuacja ta pokazuje, w jak trudnej sytuacji znajdują się samorządy realizujące różne zadania, ale także jak trudne jest prowadzenie firmy i podejmowanie zobowiązań przez przedsiębiorców - komentuje Staszkiewicz. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

26
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-30 12:30:37
tom lem: ... no tak niektórzy już się przyzwyczajali do kadencyjnej pracy lekkiej, łatwej i przyjemnej, a tu masz, opaczność Boża pokrzyżowała plany w wydawaniu publicznego grosza, pod pretekstem "oczekiwań wielu mieszkańców". Może to odpowiedni czas, by radni przeanalizowali swoje podnoszenie ręki za modernizacją obiektu, który przyniesie tylko koszty, bez żadnej promocji miasta ;-)
2021-11-30 12:50:20
Hejo: A inne miasta potrafią ! A jaki konsekwencje dla "zwycięzcy przetargów" ... itd. Co tu się dzieje w tym Cieszynie ?
2021-11-30 13:03:17
roman56: O wiele bardziej oczekiwany jest kryty basen miejski od tylu lat się temat przewija i ciągle nic, a jak już nie ma śp. Czesława to nie ma się kto oto przepychać. Włodarze, popatrzcie na Skoczów i ile ludzi Tam korzysta z basenu, spytajcie ile tygodniowo maja ludzi.
2021-11-30 13:42:07
ciotka matylda: Ktoś tu pisze ,,inne miasta potrafią,,! Tylko popatrzcie jaka opcja polityczna rządzi np. w Skoczowie i skąd taka możliwość inwestowania! Kasa pochodzi głównie z miast i gmin rządzonych przez ugrupowania opozycyjne a oskubanych przez PiS. To jest ostrzeżenie dla niedowiarków! Popierasz PiS masz kasę! Nie popierasz to masz guzik! I tak będzie po wyborach! Kwoty wydrukowane na kartonach ,przed wyborami bèdą najpopularniejszym hasłem wyborczym tych mejz! To widać słychać i czuć! Ale co tam Polacy nic się nie stało,wg prezydenta mamy takie geny!
2021-11-30 13:49:58
tom lem: ...ciotko... masz rację, może trzeba zmienić władzę w Cieszynie, II wice burmistrz sam się o to prosi, swoimi przemyśleniami na fb ;-)
2021-11-30 14:20:26
PUT-IN-ONE: @Ciociu już kiedyś napisałem, że stolice powiatu do Skoczowa powinna być przeniesiona. Po prostu burmistrz Sitko pracuje a nie lansuje się na Facebooku.
2021-11-30 14:38:08
PUT-IN-ONE: CCCwC - Cena Czyni Cuda w Cieszynie! Czy przedsiębiorca poniesie jakieś konsekwencje wycofania się z przetargu, czy po prostu podatnik zapłaci za to wszystko? Drugi przetarg pewnie bedzie droższy ale wtedy cała winę bedzie się cedować na władze w Warszawie. Jakie to proste. A czy Głeboka została już odebrana bo miejscami przypomina plac budowy.....
2021-11-30 14:49:55
oxjas1: ciotka matylda ma racje ! Taki maly przyklad - „Zbigniew Ziobro przekazał miedzy innymi środki z Funduszu Sprawiedliwosci sześciu gminom, którym Komisja Europejska odmówiła grantów z programu "Partnerstwo miast”. Wcześniej gminy te ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT". Np. Tuchów dostał w zamian z resortu 250 tysięcy złotych, czyli trzy razy więcej niż miałby z utraconego grantu.” Rzad zeby cos dac, musi najpierw wziac od obywateli. Wzieli od innych samorzadow, gmin, zeby przypodobac sie swoim ? Przekupstwo powinno byc karalne ( w normalnym kraju by tak bylo).
2021-11-30 15:46:06
Jestem: tom lem sorry ale czy uważasz że miasto powinno inwestować tylko w obiekty promujące miasto, przecież ten "stadion" ma służyć głównie dzieciom i młodzieży ale i starszym mieszkańcom, taki stadion to nie luksus ale obowiązek w mieście, nie znam się w prawdzie na przetargach ale była przecież kolejna oferta,
2021-11-30 15:54:33
pół_Sasina_z_Wiślicy: Putin One się domaga konsekwencji w stosunku do firmy która nie dała się wpuścić w inflacyjną pułapkę - Putinie pretensje to do Kaczyńskiego i PiS co nam wszystkim zafundowali najwyższą od przeszło 20 lat inflację, a jak jesteś taki mędrek to załóż firmę i sam rób za jelenia
2021-11-30 16:09:49
mannini: Podajecie przykład Skoczowa, ale akurat jak chodzi o stadiony to nie tylko Skoczów, ale Ustroń czy Wisła były w stanie intwestować. Inne władze a dały radę. Tylko ten Cieszyn ciagle ma problem z PIS
2021-11-30 17:06:27
Jestem: co do stadionu w Skoczowie to akurat słaby przykład, może ładny budynek z lożą dla vip-ów ale boisko jest bo jest, a bieżnia równie tragiczna, a tam z tego co pamiętam lekkoatletyka wśród dzieci mocno się rozwijała, organizowano jakieś zawody cykliczne, no chyba że wybudowano w innym miejscu jakieś zaplecze lekkoatletyczne, tego nie wiem
2021-11-30 17:28:54
tom lem: ... taa!! "...przecież ten "stadion" ma służyć głównie dzieciom i młodzieży... " można dodać z Michałowa. Może starczy jeden obiekt tego typu, tylko należy zdecydować, czy Pod Wałka czy przy "Celmie".. To miasto od dawna cierpi na syndrom "małego Wiednia" a wychodzi na wielką WICHĘ ;-)
2021-11-30 17:30:59
tom lem: ... wiechę, wiochę - wszystko jedno :-)
2021-11-30 18:20:09
Jestem: zdecydowanie masz rację, wystarczy jeden obiekt, a masz jakieś informacje, że Pod Wałką mają budować drugi?
2021-11-30 18:32:25
tom lem: ... no fakt, brakuje bieżni, ona może być warta przy obecnej inflacji 11 mln.
2021-11-30 19:01:27
Jestem: ... no fakt, jest trawa, więc pastwisko już mamy, ale wydawało mi się, że mówimy o obiektach sportowych, nie ważne za ile - byle dostosowane do potrzeb, drogi, chodniki, parki, baseny, hale sportowe też przynoszą tylko koszty, więc lepiej zaorać i zasiać trawę
2021-11-30 20:08:12
tom lem: ... trafiłeś w punkt " nie ważne za ile... " - byle zaspokoić chore ambicje zastępcy dyrektora od spraw kultury w COK ;-)
2021-11-30 20:44:11
Jestem: Jeżeli o mnie chodzi, to w tym przypadku nie uprawiam polityki, a tylko wyrażam swoje subiektywne zdanie, z punktu widzenia człowieka którego syn uprawia sport od 7 roku życia (12 lat), może bez wielkich sukcesów, ale dzięki temu mniej czasu spędzał przy komputerze, co tylko pozytywnie wpłynęło na jego rozwój. Nikt nie chce w Cieszynie stadionu olimpijskiego, ale jakieś minimum trzeba mieszkańcom dać. Czy za 9 czy 12 mln - nie wiem, ale lepiej stadion za 12 niż ul. Głęboką za 5 mln z 70 cm podbudową, jaką się robi pod autostradami. A że nie była potrzebna pokazał odcinek od Olszaka do rynku gdzie nawierzchnia została położona na15 cm starego betonu. No może jednak wkradło się trochę polityki.
2021-11-30 22:13:15
tom lem: ... oprócz polityki, trochę prywaty też i oczywiście " nie ważne za ile... " ;-)
2021-11-30 22:22:12
mannini: Obiekty takie z reguły będą przynosić straty bo koszty utrzymania przewyższa ewentualne przychody z wynajmu bo pewnie nikt nie będzie brał od klubów z Cieszyna niewiadomo jakich pieniędzy. Tylko trzeba popatrzyć, ze nowy obiekt jest w stanie przyciągnąć więcej osób do uprawiania sportu. Nie każdy będzie Lewandowskim, ale ruch dla rozwoju dziecka jest bardzo ważny i takie straty powinny być bez problemu pokrywane przez Miasta
2021-11-30 22:35:25
tom lem: ... kolejne mrzonki , że obiekty przyciągną młodzież - młodzież przyciągają autorytety sportowe jak Lewandowski, Świątek i inni sportowcy na wysokim poziomie a i tak czarną robotę wykonują trenerzy, którzy potrafią lub nie utrzymać zainteresowanie młodzieży ;-) i tak liczy się rywalizacja na wynik sportowy, nie rywalizacja na obiekty sportowe.
2021-11-30 22:43:19
Tscharny: Co do przetargów,Cieszyn nie jest wyjątkiem.Wykonawcy boją się niepewnej przyszłości, samorządy nie mogą od razu wybierać wyższych ofert.Przyklad:w Olsztynie zrezygnowało dwóch wykonawców z budowy dworca.Jest tego wiecej.A co do obiektu,jest na pewno potrzebny.
2021-11-30 22:50:23
tom lem: ... taaa potrzebny, ale w tym klimacie kryty, tylko czy miasto na taki stać ;-) bo miejski basen nie wytrzymuje tym bardziej próby czasu, niż potrzeba trybun.
2021-11-30 22:50:56
mannini: I to jest bardzo błędne podejście bo w rozgrywkach dziecięcych czy młodzieżowych nie powinno się liczyć na wynik bo potem tylko wpatrzeni w wynik rodzice wpychają pociechom do głowy niewiadomo co zamiast dać się cieszyć tym co powinni czyli zabawą. Przykładowo w Anglii od kilkunastu lat już nie ma ewidencji wyników w rozgrywkach młodzieżowych i patrząc na poziom szkolenia śmiało można stwierdzić, ze zdaje to egzamin
2021-11-30 23:03:50
tom lem: .. a ten uczepił się wyniku jak rzep.. - oczywiście że ważniejsza jest rywalizacja w grupie rówieśniczej, bo chyba o to w sporcie chodzi (?) - zwycięstwo drużynowe lub indywidualne jest celem, nie " ZABAWA " klockami lub w budowniczych stadionów Narodowych, Camp Nou lub Wembley
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: