Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niewybuchy zablokowały drogę

Wczoraj mundurowi z grupy minersko- saperskiej pszczyńskiej komendy odebrali informację o znalezionych w Golasowicach niewybuchach z okresu II Wojny Światowej. Zabezpieczono 11 pocisków artyleryjskich. Do chwili przybycia na miejsce patrolu wojskowego z Gliwic nadzór nad znaleziskiem sprawują policjanci. Wyznaczono strefy bezpieczeństwa i wyłączono z ruchu pawłowicki odcinek DW-938.

Niewybuchy znalazł właściciel jednej z tamtejszych posesji podczas prac w ogrodzie. Chcąc wykopać dołek pod drzewko natknął się na pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej. Mając świadomość zagrożenia natychmiast powiadomił o znalezisku policjantów. Do chwili przybycia na miejsce patrolu saperskiego z Gliwic nadzór nad znaleziskiem sprawują policjanci. - informuje st. asp. Karolina Błaszczyk, rzecznik prasowy KPP w Pszczynie.
Jak dodaje pani rzecznik - Z relacji najstarszych świadków tamtego okresu wynika, że saperzy mogą spodziewać się większej ilości pocisków. Według mieszkańców, Niemcy mieli w okresie wojny zakopać tam cały samochód wypełniony pociskami.Teren wokół znaleziska został zamknięty. Również droga wojewódzka 938 jest nieprzejezdna. Droga zamknięta jest już od zjazdu z DK-81 w Pawłowicach na Cieszyn, czyli na drogę DW-938, aż do miejscowości Pruchna. Kierowcy, aż do odwołania, będą musieli jechać „wiślanką” do Skoczowa i dopiero tam skręcić do Cieszyna.

Czekamy ciągle na saperów, są oni uprzedzeni, że niewybuchów może być więcej niż odkopanych 11 sztuk
. - dodaje rzecznik pszczyńskiej policji.

Jan Bacza

 

Aktualizacja, godz. 12:06

Jak informuje nas st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP, droga jest już przejezdna.

 

Pisaliśmy też: Kończyce - zabrali niewybuch

źródło: ox.pl/ KPP Pszczyna
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: