Nieudana inauguracja

Jedna bramka to stanowczo za mało, aby pokonać Kanadę. A tylko Aron Chmielewski zdołał znaleźć sposób na pokonanie golkipera rywali i Trzyniec poniósł porażkę w pierwszym spotkaniu Pucharu Spenglera – 1:4.

Zbyt dużo wykluczeń zadecydowało, iż Kanadyjczycy mieli wyraźną przewagę w pierwszych dwóch tercjach - w 28. minucie prowadzili już różnicą trzech trafień. Chwilę po trafieniu Clarka na 3:0, bramkę dla Trzyńca zdobył Aron Chmielewski. Reprezentant Polski zmienił tor lotu krążka po strzale Musila.

Stalownicy, w ostatniej odsłonie, postawili wszystko na jedną kartę i wyraźnie zepchnęli rywali do defensywy. Jednak hokeistom spod Jaworowego zabrakło skuteczności, a w bramce Kanady świetnie spisywał się Matt Tomkins, którzy podtrzymał swój zespół w ważnych momentach. Podopieczni Marka Zadiny (przyp. red. – Vaclav Varada obecnie prowadzi reprezentację Czech U-20 podczas MŚJ) nie zdołali zdramatyzować końcówki spotkania, a jeszcze inkasowali, gdyż spróbowali grę bez bramkarza.

Trzyniec poniósł porażkę na inaugurację 93. edycji Pucharu Spenglera. Mistrzowie Czech kolejne spotkanie rozegrają w piątkowy wieczór, w którym zmierzą się z gospodarzami najstarszego turnieju hokejowego na świecie – HC Davos. Początek meczu o godz. 20:15, a transmisja w CT Sport oraz na jednej z anten sportowych Polsatu.