Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nietypowa akcja policji

Nietypową akcję przeprowadziła śląska drogówka. Jej celem było zwrócenie uwagi na pieszych i na to, jak ważne jest noszenie przez nich elementów odblaskowych.

Policjanci ze śląskiej i cieszyńskiej drogówki tym razem do akcji zaangażowali kierowców. Głównym jej celem była troska o bezpieczeństwo pieszych i uświadamianie im, jak tragicznie może zakończyć się wędrówka słabo widocznej osoby po zmierzchu. W tym przypadku mundurowi nie skupili się tylko na rozmowach z pieszymi, ale do akcji zaangażowali także kierowców! Policjanci wręczali im fluorescencyjne opaski prosząc, aby przekazali je tym pieszym i rowerzystom, których będą mijali podczas drogi, a którzy ich zdaniem są mało widoczni dla nadjeżdżających pojazdów.

Zdaniem policjantów, taki przekaz wpłynie na świadomość niewidocznych po zmierzchu pieszych i rowerzystów. Już sama rozmowa pieszego z kierowcą, który miał problem z jego dostrzeżeniem, może uzmysłowić pieszemu, że nie nosząc elementów odblaskowych naraża się na potrącenie.

Mundurowi podkreślali, aby z odblasków korzystać zawsze, a nie tylko w sytuacji, gdy za ich brak grozi mandat. Stróże prawa apelują, by nosić je w każdej sytuacji ograniczonej widoczności, nie tylko po zmierzchu w obszarze niezabudowanym. Chodzi bowiem o życie i zdrowie każdego uczestnika ruchu drogowego.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-13 20:17:53
masterpascaler: No, i to jaa! W końcu metoda marchewki a nie kija! Oby tak dalej :)
2016-10-14 09:06:24
onemoment: Czyżby jedna z niewielu prawdziwie \"dobrych zmian\"? Brawo!
2016-10-14 10:21:55
Volvik: Ja tam w takie naiwne dziecinady nie wierzę. Co z tego że dostali odblaski, jak najdalej pojutrze wsadzą je do szuflady. Najlepszą nauką jest terapia szokowa, jak ktoś raz zobaczy \&quot;rozjechanego\&quot; pieszego to tym widokiem będzie uświadomiony do końca życia i nawet odblaski nie będą mu potrzebne.<br />Moim zdaniem lepszy efekt odniosła akcja, kiedy to w drogowych kontrolach wspólnie z policjantami uczestniczyły dzieci ucharakteryzowane na ofiary wypadków. Niektórzy byli tym zszokowania, a nawet zbulwersowania, ale niestety tak w przybliżeniu wyglądają powypadkowe realia. Tylko w ten sposób można obudzić beztroską ludzką wyobraźnię uśpioną konformizmem współczesnego życia. <br />Owszem, odblask jak najbardziej jest dobrym rozwiązaniem, ale i tak najważniejszy jest rozum. Nieraz widziałem ludzi w odblaskach przebiegających w ostatniej chwili przez drogę, albo idących po niewłaściwej stronie, po jezdni zamiast po chodniku, etc,etc... Metoda marchewki nie na wszystkich działa, bez kija i tak się nie obędzie.<br />Mandaty dla pieszych były, są i będą, bo być muszą!!!
2016-10-14 11:06:27
heike: Majac odblaski zakupione gdziekolwiek wcale nie sa widoczne czasem dopiero na 3-4 metry dopiero zauwazalne ,a ludzie mysla ze ich widac,ja nie wiem kto robi te odblaski ale te na torebkach czy rekach co sa to naprawde nie widac,ja kupilam w sklepie sportowym mam naprawde dobry pdblask,sprawdzilam z jak daleka jestem zauwazalna,proponuje aby sobie posprawdzac swoje odblaski czy aby napewno was widac z bezpiecznej odleglosci,bo zyjemy tylko raz wiec warto
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: