Niespodziewane złoto!

Miłe, a zarazem niespodziewane, wieści napłynęły do nas z Zakopanego, gdzie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Dominik Bury (na zdj.), specjalizujący się w biegach dystansowych, sięgnął po złoty medal w sprincie techniką klasyczną.

Dominik Bury zaskoczył już podczas kwalifikacji, które padły jego łupem. 25-latek, specjalizujący się w biegach dystansowych, nieznacznie, bo o zaledwie siedem setnych sekundy, okazał się szybszy od Macieja Staręgi.

Istebnianin, pomimo najlepszego rezultatu w kwalifikacjach, nie był faworytem do złota, ale to właśnie zawodnik AZS AWF Katowice jako pierwszy pokonał linię mety i dość nieoczekiwanie pokonał Macieja Staręgę, który w ubiegłych latach nie miał sobie równych na krajowym podwórku. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka, Mateusz Haratyk.

Narciarze przystąpią w środę (tj. 12.01) do biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną (start interwałowy).