Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niepełnosprawnym pomoże pracownik

Wielu z nas coroczne składanie rozliczeń podatkowych kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Zdarza się, że oprócz pól z własnymi danymi personalnymi nic więcej wypełnić nie potrafimy. Tu z pomocą przychodzi wiele programów komputerowych, często dodawanych nieodplatanie do wielu czasopism. Czasami jednak taka pomoc nie wystarczy.

Zarząd Stowarzyszenia Rehabilitacji Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych wyszedł naprzeciw osobom, które sobie z tym obowiązkiem nie radzą, organizując 10 lutego (czwartek) w świetlicy Stowarzyszenia przy ulicy Trzech Braci 4 w Cieszynie o godzinie 15.00 spotkanie z pracownikiem cieszyńskiego Urzędu Skarbowego. Spotkanie to przybliży sposób rozliczenia rocznego zeznania podatkowego oraz odliczeń.

Tematem będzie rozliczenie roczne podatku dochodowego od osób fizycznych za 2010 rok ze szczególnym uwzględnieniem ulg i odliczeń, z których mogą skorzystać osoby  niepełnosprawne. W trakcie spotkania omówione zostaną także zmiany w zakresie podatku dochodowego dotyczące 2011 roku.

- To naprawdę doskonały pomysł na pomoc osobom, które z rozliczeniem mają problem – podkreśla pani Helena - „papierowe” sprawy zawsze pomagały mi załatwić moje dzieci, ale odkąd wyjechały za granicę pozostałam z tym sama. Oczywiście, że są firmy, które zajmują się udzielaniem pomocy takim osobom jak ja, które sobie z tym nie radzą, ale wiadomo, to kosztuje, a mnie po prostu nie stać na to.

Takich osób, jak pani Helena jest z pewnością dużo więcej. Wiele z nich najczęściej nie potrafi wybrać odpowiedniego formularza, ani też go uzupełnić. - Na szczęście rozlicza mnie zakład pracy, inaczej też byłoby ze mną kiepsko - mówi pan Karol, który dorabia do emerytury „na stróżówce”.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: