Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niemcy budowali w Szczyrku

Grupa niemieckich wolontariuszy budowała zadaszenie ogniska przy parafii w Szczyrku Salmopolu. To nie pierwsza taka akcja.

W minionym tygodniu (15-18.10) parafia ewangelicka w Szczyrku Salmopolu gościła wolontariuszy z Niemiec. W zeszłym roku wybudowali oni mały placyk zabaw dla dzieci przy Kościele Ewangelickim [Pisaliśmy: Motocykliści zbudowali plac ], tym razem zdecydowali się zadaszyć miejsce nad ogniskiem, gdzie dzieci mogą wspólnie podpiec kiełbaski: - Od niedzieli do środy w Szczyrku przebywała niezwykła chrześcijańska grupa motocyklistów z Niemiec. Tym razem nie przyjechali na motocyklach, ale przyjechali samochodami, bo musieli zabrać z sobą narzędzia budowlane i troszkę pomocy dla najbiedniejszych mieszkańców miasta. Planem nr 1 było pracować jako wolontariusze przy parafii ewangelickiej . Pobrali urlopy i przyjechali do nas - mówi redakcji ox.pl ks. Jan Byrt z Parafii w Szczyrku – Salmopolu.

Wolontariusze nie tylko pracowali w czynie społecznym i zakupili sami materiały potrzebne do budowy, sami również opłacili sobie przejazd i pobyt w Szczyrku: - Była cudowna pogoda i można było pracować od godz. 7:00 rano do 19:00. Cudowny efekt tej pracy stoi przy Parafii. A goście po odwiedzeniu najbiedniejszych mieszkańców Szczyrku z radością na ustach i z modlitwą wyjechali ze Szczyrku. Wrócą za rok, realizując kolejny projekt w Beskidach – zapowiada ks. Jan Byrt.

red.

 

źródło: mat.pras.
dodał: ES,NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-19 21:19:28
OWCZARZY1: TO ZA ZNISZCZENIA WOJENNE ???
2017-10-19 22:18:40
Przepierón: Prosze, UNIA wszystko musi dofinansować a Niemcy jeszcze wybudować.:):):)
2017-10-20 19:21:25
koszor: 70 lat temu mordowali i równali z ziemią, a teraz będą wielce altany stawiać. Raus!
2017-10-21 11:31:27
Międzol: Nie przesadzajcie, miło z ich strony, ale należy pamiętać co zrobili ich rodzice/dziadkowie i tego nie wypierać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: