Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nielegalne składowisko odpadów w Chybiu?

Informowaliśmy o interwencji strażaków w Chybiu w budynku starej cukrowni. Znaleziono tam pojemniki z substancją niewiadomego pochodzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce, dokonali pomiarów i monitorowali sytuację w momencie, gdy przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Sanitarnej pobierali próbki do analizy.

Substancje zostały ujawnione w marcu 2019 roku. Na miejscu zjawiła się policja i straż pożarna. Aktualnie udało nam się ustalić, że sprawą zajmuje się również prokuratura. Jak poinformował WIOŚ w Katowicach, otrzymano informacje, dotyczące zamiaru nielegalnego transportowania odpadów niebezpiecznych. Inspektorzy delegatury WIOŚ w Bielsku – Białej podjęli interwencję w tej sprawie.

- Na miejscu ustalono, że w jednej z hal magazynowych dawnej Cukrowni w Chybiu zostało zdeponowanych ok. 350 pojemników /typu mauzer i beczki/ z ciekłymi odpadami niebezpiecznymi. Wewnątrz hali wyczuwalny był chemiczny zapach. Wstępne rozpoznanie i oględziny nie wykazały wycieków z tych pojemników i bezpośredniego zagrożenia dla środowiska – poinformował WIOŚ w Katowicach.

Obiekt został zabezpieczony w wyniku działań PSP i Policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że hala magazynowa została wynajęta przez jedną z firm z Bielska – Białej. WIOŚ rozpoczął działania kontrolne, zgodnie z odpowiednimi procedurami. Sprawa aktualnie jest w toku.

Nielegalne składowanie, czy też transportowanie substancji niebezpiecznych w Polsce nie jest wcale tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Analizując komunikaty WIOŚ, w lutym 2019 roku do ujawnienia nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych doszło w Żorach, w tej sprawie doszło już do pierwszych aresztowań.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: