Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (5)

Tym razem, podobnie jak ostatnio, również trzy tytuły: romans, kryminał oraz coś dla dzieci. Wszystkie trzy książki polskich autorów, którzy piszą naprawdę super książki. W gronie tym autor będący ostatnio na fali Remigiusz Mróz.

Na początek coś lżejszego. Aleksandra Tyl „Aleja bzów”  - Na głowę Izabeli, młodej, samotnej dziennikarki spadają kolejne problemy. Zawierucha w pracy, nagły wyjazd jedynej przyjaciółki, kłopoty finansowe – to wszystko kumuluje się w jednym czasie. Na domiar złego nadchodzi wiadomość, że pałac na wsi, położony przy uroczej Alei Bzów, w którym Izabela spędziła dzieciństwo i w którym mieszka jej babcia - został sprzedany przez gminę i staruszka niebawem zostanie eksmitowana. Dopiero gdy Izabela poznaje Monikę – matkę chorego dziecka, jej własne problemy odchodzą na dalszy plan. Zaangażowana w pomoc nowej koleżance, pochłonięta pracą, nie zauważa, że i do niej powoli zaczyna uśmiechać się szczęście. Bo choć przeprowadzka babci wydaje się być nieunikniona, to każda wizyta w Alei Bzów powoduje u Izabeli mocniejsze bicie serca...
Książka do wypożyczenia w bibliotekach w: Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Strumień, Wisła, Hażlach, Goleszów, Brenna, Dębowiec, Zebrzydowice.

W sobotę 30 marca telewizja TVN rozpoczęła emisję serialu opartego na motywach bestsellerowej serii Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką - w tej roli Magdalena Cielecka. Chyłka - Zaginięcie to siedmioodcinkowa seria na podstawie drugiego tomu cyklu powieści tego autora młodego pokolenia. My chcemy zaprosić do lektury jednej z jego książek, które tworzy jak zaprogramowana maszyna. Remigiusz Mróz „Kasacja” Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu w towarzystwie ciał zamordowanych osób. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?
Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.
Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać...

Książka dostępna na półkach bibliotek w: Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Strumień, Wisła, Hażlach, Goleszów, Brenna, Chybie, Dębowiec, Zebrzydowice.

Na koniec książka dla najmłodszej grupy czytelników naszego powiatu. Justyna Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - „Czy nie zastanawiało was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedynczo. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo…”
Ilustracje: Daniel de Latour

Książka dostępna w bibliotekach: Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Strumień, Wisła, Brenna, Chybie, Hażlach, Zebrzydowice

Jak zawsze zapraszamy do odwiedzania bibliotek i wybierania nie tylko tytułów o których piszemy ale wszystkiego co nas interesuje. Zbiory biblioteczne są naprawdę ogromne i jest w czym wybierać. Wiele tytułów jest dostępne również na audiobookach, których osobiście słucham i polecam.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-06 18:54:39
bronek91: Jestem ciekaw, czy lokalne biblioteki zaczynają podążać na trendami panującymi na Zachodzie, zwłaszcza w Niemcach. Jak swego czasu donosił tygodnik POLITYKA cytat"Gdy więc z końcem 2015 r. prawa autorskie do „Mein Kampf” wygasły, wielu Niemców zapragnęło wreszcie legalnie kupić tę książkę. Zwłaszcza że IfZ – jak zauważa Vordermayer – cieszy się dużą renomą." cytat // https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1689446,1,mein-kampf-bestsellerem-w-niemczech-dlaczego.read //. Z tego, co się mi wydaje, stosowne dzieło ma już w swej ofercie jedna z firm działających w Polsce // https://www.empik.com/adolf-hitler-mein-kampf-zehnpfennig-barbara,p1219275982,ksiazka-p//. Co na to nasi lokalni ANTYFASZYŚCI czy rzekomo za takich się uważający np. antifa, czy Obywatele RP?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: