Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nielegalne papierosy w schowku

14 tyś paczek papierosów pochodzących z przemytu o wartości około 120 tys. złotych a także 21,5 litra alkoholu z nielegalnej rozlewni próbował przewieźć 53-latek z Cieszyna. Został zatrzymany przez patrol Straży Granicznej w Jasienicy.

Podejrzenia funkcjonariuszy straży granicznej, która zatrzymała busa 53-latka do kontroli, wzbudziły dziwnie wyglądające deski: - Na pierwszy „rzut oka” wszystko mogło wydawać się normalne, ale podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził sposób ułożenia desek. Z wyjątkiem wierzchniej warstwy, deski pod nią tworzyły spójną konstrukcję, nie dały się przesuwać - opisuje kontrolę ppłk SG Cezary Zaborski, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. To wzbudziło podejrzenia strażników, którzy postanowili sprawdzić dokładniej ładunek: - Gdy funkcjonariusze podnieśli leżące na samej górze deski okazało się, co było tego przyczyną. Specjalnie przycięte i zbite deski tworzyły pustą w środku konstrukcję o długości ok.150 cm i wysokości ok. 100 cm., wypełnioną paczkami papierosów z ukraińską i białoruską akcyzą.

Po późniejszym sprawdzeniu i policzeniu papierosów okazało się, że Cieszyniak próbował przewieźć 14 tysięcy paczek papierosów (prawie 280 tysięcy sztuk) pochodzących z przemytu zza wschodniej granicy. 53-latek tłumaczył, że chciał papierosy, zakupione na jednym z targowisk we wschodniej Polsce, sprzedać z zyskiem. Jednak funkcjonariusze myślą inaczej: - Straż Graniczna podejrzewa, że docelowo miały trafić do Austrii lub Włoch.

Wartość papierosów szacuje się na ponad 120 tysięcy złotych. W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli oprócz nich 21,5 litra alkoholu, prawdopodobnie spirytusy z nielegalnej rozlewni. Mężczyzna chce współpracować: - W toku prowadzonych czynności, mężczyzna zgodził się na przepadek ujawnionych nielegalnych towarów akcyzowych na rzecz Skarbu Państwa i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Papierosy i alkohol zatrzymano - informuje ppłk SG Cezary Zaborski.

W tej sprawie prowadzone będą  dalsze czynności Mężczyźnie grozi przepadek towaru i wysoka grzywna. Na jej poczet zajęto samochód, którym przewożony był  towar.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: