Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobiety dla Puńcowa

Będzie zbiórka pamiątek przeszłości, powstanie publiczna strona internetowa, odbędzie się konkurs na [potrawy regionalne oraz festyn. Wszystkie te wydarzenia zorganizują kobiety ze Stowarzyszenia Klubu Kobiet Kreatywnych w Cieszynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Puńcowie.

Celem projektu pod nazwą „Puńcówka dzieli – my Puńców łączymy”, który rozpoczyna się w Puńcowie jest współpraca podmiotów działających na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w Puńców oraz wypracowanie „Strategii rozwiązywania problemów osób zagrożonych marginalizacją społeczną w Puńcowie”. Projekt, realizowany przez kobiece organizacje pozarządowe, będzie obfitował w różne akcje: -  Zaplanowano akcję zbierania pamiątek przeszłości Puńcowa do wydania publikacji książkowej „Nasz Puńców wczoraj i dziś” oraz wzbogacenia zbiorów Izby Pamięci przy Szkole Podstawowej - wylicza Kierowniczka Projektu, Roma Rojowska: - Zaplanowano też utworzenie publicznej strony internetowej www.naszpuncow.pl, „Konkurs na potrawy regionalne Puńcowa” i uroczyste zakończenie projektu na festynie szkolnym w czerwcu 2011r. Puńcowianie otrzymają wtedy bezpłatny egzemplarz książki i zostanie im przekazana strona internetowa.

Zbiórka pamiątek odbędzie się w dniach 4 do 9 kwietnia w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Puńcowie, ul. Sportowa 4, w godzinach 10.00 do 18.00. Również tam otrzymać można wszelkie informacje, zapisy i formularz zgłoszeniowy do „Konkursu na
potrawy regionalne Puńcowa”. Kontakt telefoniczny: 694 786 567, 600543752, 33 8529017 lub elektroniczny: klubkobietkreatywnych@gmail.com, www.klubkobietkreatywnych.pl/ naszpuncow, www.facebook.com Społeczność: Klub Kobiet Kreatywnych. Projekt, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W realizację włączą się również firmy zarejestrowane  Puńcowie.


 

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: