Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niedziela z promilami

W minioną niedzielę (13.12.2015) na drogach naszego powiatu regionu zatrzymano aż trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po sporej ilości alkoholu.

W Chybiu kierujący motorowerem, 17-latek w chwili kontroli miał 1,9 promila w wydychanym powietrzu. W Zbytkowie, 34-latek kierował oplem mając 2 promile. Rekordzistą, i to w złym znaczeniu tego słowa, okazał się 69-latek, który w Goleszowie jechał swoim vw golfem, mając 2,2 promila w wydychanym powietrzu.

Benedykt Polok, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji zauważa, że - obok niesprzyjającej aury postanowili dodać jeszcze jeden element ryzyka na drodze – alkohol.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą wysokie kary finansowe, zatrzymane prawa jazdy a nawet więzienie. - Zbliżają się święta więc możemy spodziewać się większej niż na co dzień, ilości patroli policji na naszych drogach. – zapowiada Polok i apeluje i zachowanie zdrowego rozsądku.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-21 18:13:24
wieslaw55: Chleje się piwo, wódę się chleje,<br />Nocka minęła i właśnie dnieje,<br />Pora już wracać, trza do chałupy,<br />Więc się zjawiają polskie przygłupy!<br /><br />Tu skrzyżowanie, tam ostro w lewo,<br />Tu linia ciągła, tam jakieś drzewo,<br />Matka z dzieciątkiem, na pasach pieszy,<br />Ale kierowcy bardzo się spieszy!<br /><br />Więc rączka, nóżka, móżdżek na płocie,<br />Urwana główka wala się w błocie.<br />W głowach buzuje, przekrwione oczy -<br />Takim kierowcom nikt nie podskoczy!<br /><br />I jadą ostro, czasu nie mają,<br />Bo obowiązki na nich czekają.<br />Serce na słupku, wątroba w rowie,<br />Lecz może o tym nikt się nie dowie!<br /><br />Piesi pieszymi, lecz ktoś tam czeka,<br />Nie można zwolnić, nie można zwlekać,<br />Więc pędzi ostro stary i młody,<br />Bo po to w końcu są samochody!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: