Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie wszyscy są święci

Listopadowy Dzień Wszystkich Świętych, skłania nas do zadumy, warto jednak w czasie odwiedzania grobów naszych bliskich, pamiętać o przyziemnych sprawach. Tak, aby przez nieuwagę nie pozbawić siebie dóbr doczesnych, które spodobają się złodziejom.

Uważać, uważać i jeszcze raz uważać – tak radzi policja, bo kiedy my z nostalgią odwiedzamy groby bliskich, złodzieje grasują i tylko czekają na moment naszego rozkojarzenia. – Musimy pamiętać o zabezpieczaniu swoich samochodów. Dokładnym zamknięciu drzwi i okien. Nie zostawiajmy w samochodzie też przedmiotów, które mogą paść łupem złodzieja np. panelu radiowego, torebki, telefonów komórkowych – radzi rzecznik cieszyńskiej policji asp. Rafał Domagała. To właśnie one mogą paść łupem złodziei. 


Musimy również uważać na cmentarzach. – Szczególnie w bramach, gdzie przemieszcza się sporo osób i przy stoiskach, na których można kupić znicze, to miejsca w których najczęściej można spotkać kieszonkowców – dodaje asp. Rafał Domagała.


Wyjeżdżając na cmentarze warto też zadbać o dobre zabezpieczenie domu, aby uniknąć włamania – Zamykajmy okna, drzwi, jeśli to możliwe poprośmy zaufanego sąsiada o czujność – dodaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


W te dni policja  szczególnie czuwa nad bezpieczeństwem. Jak powiedział Portalowi Śląska Cieszyńskiego OX.PL, asp. Rafał Domagała, choć długi weekend trwa, policjanci nie mają wolnego. W pełni pracuje wydział drogowy, który kontroluje stan trzeźwości kierowców, bezpieczny sposób przewożenia pasażerów i ruch na drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Pracuje też wydział prewencji. Ponadto, policjanci z sekcji kryminalnej, którzy poruszają się nieumundurowani i w nieoznakowanych radiowozach. – Póki co nie odnotowaliśmy większych przestępstw, weekend przebiega spokojnie – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: