Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie wiesz jak? Sprawdź!

Jak zarejestrować samochód? Czy twój dowód jest gotowy? Gdzie zgłosić kradzież paszportu? Jak uzyskać rentę? Na te i inne pytania w łatwy sposób znajdziecie odpowiedź na specjalnym portalu obywatel.gov.pl.

Do dyspozycji Polaków oddano specjalny portal, na którym zamieszczono informacje o większości spraw, jakie najczęściej załatwiamy w urzędzie. Znajdziemy tu m.in. informacje o dokumentach jak dowód, akt zgonu, paszport itd. – o tym jak je uzyskać. Nowy szczęśliwy posiadacz auta znajdzie tu pełne informacje, jak zarejestrować pojazd, ile trzeba zapłacić i ile ma czasu na dokonanie formalności.

Ponadto do dyspozycji obywateli są 24 usługi online, a między nimi geoportal przydatny dla osób, które planują zakup nieruchomości i chcą sprawdzić informacje o działce? Znaleźć tu można dane przestrzenne albo dokładne mapy topograficzne. Inną usługą dostępną online jest możliwość uzyskania informacji z księgi wieczystej, a także wyciągnięcia odpisu lub dokonanie wpisu do niej.

Usługą, która zainteresuje wielu z nas jest na pewno możliwość sprawdzenia swoich danych w Rejestrze Dowodów Osobistych, sprawdzenie czy nasz paszport czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru lub rejestrowanie się w Urzędzie Pracy.

Szczegóły na stronie: obywatel.gov.pl

 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: