Nie tylko karp

To wydarzenie dla tych, którzy potrafią gotować ale też są smakoszami ryb. Już za tydzień, 17 grudnia w Skoczowie odbędzie się kolejna impreza organizowana przez Lokalną Grupę Rybacką 'Żabi Kraj'.
To drugi Międzyregionalny Konkurs Kulinarny "Kulinarny Atlas Ryb" organizowanym przez LGR „Żabi Kraj”. Zainteresowanie rok temu było ogromne. Mieliśmy 22 zgłoszone potrawy. Były osoby indywidualne, przedstawiciele KGW, ale także restauracji czy innych instytucji. To konkurs dla tych, którzy chcą pokazać dania z ryb. – mówi prezes LGR Żabi Kraj Krzysztof Szymura.
 
Jury miało więc sporo pracy i wiele potraw do skosztowania. Ale oceniany był nie tylko smak, ale i podanie czy kolorystyka potrawy, to było brane pod uwagę. Nowe doznania smakowe będą mile widziane – dodaje Szymura.
 
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie i zaznaczają, żeby nie skupiać się tylko na karpiu. Można potrawy przygotować z wszystkich ryb słodkowodnych, które spotkać można w naszym regionie. Pstrągi, sandacze, liny, szczupaki. - wylicza prezes LGR. Do konkursu można zgłosić 2 potrawy. Ważne jednak, aby zrobić to do 13 grudnia, wówczas mija termin zapisów.
 
Same jednak potrawy, już ugotowane należy przynieść do sali widowiskowej MCK „ Pod Pegazem” w Skoczowie przy ul. Targowej we wtorek 17 grudnia. Tam potrawy będzie można zaprezentować a jury będzie je oceniało. Jeśli danie musi być podane na ciepło, organizatorzy zapewniają piec do jego podgrzania.
 
Wszystkie zgłoszenia należy dostarczyć do biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” (ul. Mickiewicza 9, 43-430 Skoczów) lub zeskanowane przesłać: faksem pod numer: 33 487 49 55; drogą elektroniczną na e-mail: kulinaria@zabikraj.pl.Zgłoszenia są dostępne pod TYM linkiem
 
Impreza rozpocznie się w najbliższy wtorek o godzinie 16.00. O godzinie 18.00 nastąpi ogłoszenie wyników. W międzyczasie uczestnicy będą mogli poznać nowych przepisów na ryby oraz jak przygotować ciekawe dania. Imprezie patronuje portal OX.pl
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją