e-Policja - nowe komputery

Cieszyński garnizon otrzymał nowy sprzęt komputerowy. Wszystko za sprawą projektu unijnego realizowanego przez KWP w Katowicach pt. ''e-Policja - w służbie społeczeństwu województwa śląskiego''. Do końca roku cieszyńska komenda i podległe komisariaty otrzymają 52 zestawy komputerowe.

Do cieszyńskiej komendy trafiły nowe komputery. - 26 nowych zestawów komputerowych przekazanych zostało przez Wydział Teleinformatyki KWP w Katowicach. Druga połowa zostanie przekazana jeszcze przed świętami. Terminale komputerowe niebawem otrzymają policjanci i pracownicy cywilni. Sprzęt jest już wyposażony w niezbędne oprogramowanie oraz policyjne systemy operacyjne. – informuje Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

W sumie komenda i podległe komisariaty zostaną doposażone do końca roku w 52 zestawy stacjonarne wyposażone w odpowiednie oprogramowanie.  

- Realizacja projektu ma przyczynić się do przyśpieszenia przepływu informacji, redukcji kosztów, jak również usprawnienia działań na różnych płaszczyznach przeciwdziałania przestępczości. – dodaje Domagała. A to wszystko ma przełożyć się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w województwie śląskim.

Wartość całego projektu realizowanego przez KWP opiewa na kwotę 19 499 920,05 zł, z czego 85% tj. kwota w wysokości 16 574 932,04 PLN zostanie dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją