Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie pociągiem a autobusem - nowy rozkład Kolei Śląskich

Przystąpienie zarządcy infrastruktury do kolejnego etapu prac remontowo-modernizacyjnych wymusiło aktualizację obowiązującego rozkładu jazdy pociągów przez Koleje Ślaskie. Zmiany będą obowiązywać już za kilka dni - od 16 października.

Jak zapowiadają kolejarze, jest to ostatnia korekta rocznego rozkładu jazdy przewidziana przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiany będą obowiązywać do 10 grudnia.

Największe utrudnienia będą miały miejsce na liniach S4 (Tychy Lodowisko – Katowice – Sosnowiec Główny), S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) oraz S6 (Katowice – Wisła Głębce), na których zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Uwaga w związku z pracami pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami (linia S58) od poniedziałku do soboty do 10 listopada (oprócz 1 XI) w godzinach od 7:00 do 18:00 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów, które zastąpione zostaną przez autobusy. Podobnie od 16 października do 4 grudnia zostanie uruchomiona dwuwariantowa zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Wisłą Głębce, Wisłą Uzdrowisko i Goleszowem.

Kolejarze zwracają również uwagę na toi, że w autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków. Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się m.in. w wyszukiwarkach połączeń, czy na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: