Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie obyło się bez pouczeń i mandatów

Miniona środa (7 września) w powiecie cieszyńskim przebiegała pod kryptonimem „NURD”  (niechroniony uczestnik ruchu drogowego). Dzialania po raz kolejny skierowane zostały na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. W akcji udział wzięli policjanci z cieszyńskiej drogówki wspólnie z kolegami z pionu prewencji. 

Stróże prawa podczas prowadzonej akcji kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się w obrębie dróg, jak również przypominają o zasadach poruszania się po jezdni i w jej pobliżu. - Nie obyło się bez pouczeń i mandatów, również dla kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń wobec pieszych – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji - Przede wszystkim zwracano uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów.

13 osób ukarano mandatami.

- Podstawowe grzechy pieszych to nieostrożne wchodzenie na jezdnię przed jadący pojazd, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, nieostrożne wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub innego pojazdu, a także wejście na jezdnię na czerwonym świetle. Natomiast skontrolowani rowerzyści najczęściej poruszali się jednośladem po zmierzchu bez wymaganego przepisami oświetlenia – podkreśla rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: